Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,091.49
+4.74
ETH
$1,905.27
+4.05
LTC
$91.63
+3.36
DASH
$44.11
+4.13
XMR
$155.25
+2.45
NXT
$0.00
-6.9
ETC
$18.50
+1.7
DOGE
$0.07
+0.56
ZEC
$34.39
+5.04
BTS
$0.01
+2.44

Pantera Capital’den Dan Morehead, Faiz Artışının Kripto İçin Harika Olduğunu Söyledi

0 33

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, gelecek ay faiz artırımı olasılığının söz konusu olması hakkında açıklamalarda bulundu. Morehead, Bitcoin (BTC) ve kripto paraların çoğunluğunun Federal Rezerv’in kalıcı enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırma planının ortasında düşüş yaşamasını piyasaların bu durumu yanlış anlaması olarak nitelendirdi.

“Bu durumda, piyasaların bunu gerçekten yanlış anladığına ve faiz oranlarındaki artışın (bence bunun olacağı ve olmaya devam edeceği oldukça açıktı) kripto paralar için gerçekten o kadar da kötü olmadığına dair çok güçlü bir inancım var. Ve diğer varlık sınıflarına kıyasla, aslında blockchain fiyatları için bu gerçekten harika.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto odaklı hedge fonunun başkanına göre, dijital varlıklar yükselen oranlardan etkilenmedikleri için diğer varlıklardan benzersiz.

“Tahviller, açıkçası, oranlar yükseldiğinde fiyatları düşer. Bence tahviller öldürülecek. Hisse senetleri gibi diğer pek çok şeyin iskonto edilmesi gereken nakit akışları vardır, bu da getiriler daha yüksekse daha düşük fiyatlar anlamına gelir. Bu aynı zamanda gayrimenkul ve diğer birçok varlık türü için de geçerlidir.

Blockchain nakit akışı odaklı bir şey değildir. Altın gibi. Faiz oranı odaklı ürünlerden çok farklı bir şekilde davranabilir. Bence her şey söylendiğinde ve yapıldığında yatırımcılara bir seçenek verilecek: Bir şeye yatırım yapmaları gerekiyor ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en çekici olanı olacak.”

Morehead ayrıca geleneksel finansal piyasalar ve kripto arasındaki mevcut korelasyonun sürmeyeceğini söylüyor. Bitcoin’in (BTC) son 11 yıldaki tarihsel eğiliminin bir grafiğine atıfta bulunarak, lider kripto varlığının toparlanacağını tahmin ediyor.

“Sanırım piyasalar geri dönecek. Sanırım çok güçlü bir şekilde toplanmamıza haftalar veya birkaç ay kaldı. Piyasada oldukça iyimseriz ve fiyatların nispeten ucuz bir yerde olduğunu düşünüyoruz.”

Pantera’ya göre, Bitcoin geçmişinin yalnızca %12,7’sini trendin altında harcadı.

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.