Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,545.85
-2.67
ETH
$1,757.44
-3.35
LTC
$93.35
+0.14
DASH
$61.77
-2.7
XMR
$161.83
+0.67
NXT
$0.00
-2.67
ETC
$20.23
-2.88
DOGE
$0.08
-2.63
ZEC
$35.94
-5.72
BTS
$0.01
-2.32

Rus Sosyal Medya Ağı Vkontakte, Blockchain ve NFT’ler İçin Destek Sunacak

0 21

Rusya’nın en büyük sosyal medya ağı Vkontakte, blockchain ve NFT’ler için destek sunacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

VKontakte’nin (VK) direktörü Alexander Tobol, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği söyleşide sosyal medya platformunun yakında Blockchain entegrasyonu yapacağını ve NFT desteği getireceğini aktardı.

Platform, NFT’lerin Kullanımını Kolaylaştıracak

Rus sosyal medya platformu Vkontakte direktörü Tobol, platformun blockchain teknolojisini ve NFT’leri kullanmayı planladığını bildirdi.

Tobol, platform üzerinde NFT üreten kullanıcıların, bunu OpenSea gibi çeşitli pazar yerlerinde satışa sunabileceğini dile getirdi.

Yönetici, her ikisinin de kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten para kazanmak ve telif haklarını korumak için bir dizi aracın parçası olacağını açıkladı.

Tobol, ayrıca kendi blok zincirlerini oluşturmayacaklarını, var olan kripto para teknolojilerinin kullanılması için yalnızca bir aracı görevi göreceklerini belirtti.

Alexander Tobol, NFT’lerle ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Bu konudaki esas mesele içeriklerin özgün olduğuna dair güven duyulması gerektiğidir. Ancak bu içeriklere kullanıcı numaralarını eklediğinizde artık bu içeriğin sitede ya da küresel çapta özgün olduğundan emin olabilirsiniz, artık telif hakkı sizdedir. Bu durumda telif hakları birçok ülkede geçerli olacak ve dünya NFT ve blockchain etrafında birleşecek. Bu, sanatçılar için gerçekten de oldukça başarılı bir çözüm. Bence önümüzdeki yıllarda NFT’ler ile birlikte pek çok şey tamamen değişecek.”

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.