Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,073.44
-2.83
ETH
$1,866.58
-2.18
LTC
$89.52
-2.98
DASH
$41.76
-4.59
XMR
$147.60
-3.64
NXT
$0.00
-2.83
ETC
$17.94
-1.97
DOGE
$0.07
-1.02
ZEC
$32.19
-5.04
BTS
$0.01
-2.08

Mimar Erçin Polat, Metaverse’ün Mimarlık Sektörüne Etkisi Hakkında Konuştu

0 32

Yüksek Mimar Erçin Polat, metaverse’ün mimarlık sektörüne etkisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mimar Erçin Polat, metaverse’ün mimarlık sektörüne farklı bir etki yaşatabileceğini ve geleceğini olumlu yönde etkileyebileceğini belirterek, metaverse ile mimarlık faaliyetlerinin, maliyet oranları ve birçok etki olmadan devam edilebileceğini söyledi. Hem yerel hem de global birçok mimarlık firmasının yakın zamanda metaverse evrenine özel olarak hizmet edebileceğini bildirdi.

“Metaverse, Yeni Mezun Mimarlar İçin Kendini Kanıtlama Alanı Olabilir”

İş insanı Mimar Erçin Polat’ın metaverse’ün aynı zamanda yeni nesil mimarların kendini kanıtlama alanı olabileceğini kaydederek, şöyle konuştu;

“Özellikle yeni mezun mimarlar metaverse evreninde tecrübe kazanarak, mimarlık sektörünü çok farklı boyutlara taşıyabilir. Dünya çapında büyük ilginin olduğu, bu yeni dünya için hızlıca yetiştirdiğimiz mimarlar ile sektörde en üst sıralarda yerimizi alabiliriz.”

Polat, metaverse’ün kısıtlama olmadan mimarın hayal dünyası ile baş başa kaldığı bir ortam olduğuna işaret ederek, şu ifadelere yer verdi;

“Fiziksel mimarinin lojistik, finansal ve hatta sosyal sınırlar içinde devam edeceğini düşünüyorum. Ancak Metaverse’nin kısıtlama olmadan, mimarın hayal dünyası ile baş başa kaldığı bir ortam, bu da mimarların daha farklı bakış açılarını insanlığa kazandırabileceği anlamına geliyor. Her ne olursa olsun görülmemiş yeni bir mimari türü tasarlamak ve inşa etmek için gerçek bir heyecan hissediyorum.”

Metaverse İçin Özel Yatırımlar Yapacaklar

Mimar Polat, Polatoğlu Metal A.Ş’nin de bu evren için yatırımlara başladığını açıkladı. Genç mimarlara hem istihdam sağlamak hem de ülke ekonomisine farklı bir alandan katkı sağlamak için farklı stratejiler izlediklerini dile getirerek şunları söyledi;

“Polatoğlu Metal A.Ş olarak Metaverse mimarisine katacağımız her bir kare için dünya çapındaki müşterilere hizmet etmeyi hedefliyoruz. Yüksek lisans veya lisans mimarlık öğrencileri olsun, dijital dünyanın getirdikleri yeniliklere hemen adapte olabiliyorlar. Sektörlerini dijital tarafa taşımakta da zorlanmayacakları şüphesiz.”

Metaverse İçin Mimarinin Önemi

“Sanal mimarinin büyümesinin, fiziksel binaların ve kamusal alanların geleceğini şekillendirmesi muhtemeldir. Ancak şu anki aşamasında, metaverse mimarisinin birçok örneği hala analog tasarım ve tipolojilerinden oluşmaktadır. Artık gençlerin önünü daha çok açarak ‘sürükleyici’ ve ‘deneyimsel’ terimlerle düşünmeye başlamalıyız. Toprakla ilgili geleneksel düşünce biçimlerinden kopmadan, Dünya neyi istiyorsa, biz de onun en iyi parçalarını oluşturan gençler yetiştirebilmeliyiz.”

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.