Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,060.67
-2.34
ETH
$1,867.00
-1.92
LTC
$89.48
-2.82
DASH
$41.81
-4.02
XMR
$148.44
-3.2
NXT
$0.00
-2.34
ETC
$17.98
-1.69
DOGE
$0.07
-1.22
ZEC
$32.21
-4.53
BTS
$0.01
-2.37

Ünlü Hacker: Yanılmışım, Kriptoya İhtiyacımız Var

0 18

2005 yılında Google ve O’REILLY tarafından Ruby on Rails web geliştirme çerçevesini oluşturmasıyla Yılın Hacker’ı ödülünü alan Danimarkalı programcı David Heinemeier Hansson, kripto konusunda yanıldığını kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin konusunda şüpheci olan Hansson, Kanada’nın Covid aşısı zorunluluklarını protesto eden kamyonculara yanıt olarak “Yanılmışım, kriptoya ihtiyacımız var” başlıklı bir blog yazısı yayımladı. Hansson, protestonun her Bitcoin’in bir ilaha dönüştüğünü ve Batı demokrasilerinde kriptonun temel gerekliliği konusunda yanlış düşündüğünü kabul etti.

Şimdiye kadar Bitcoin ve kripto alanı için nasıl son derece eleştirel olduğunu açıklayarak şunları söyledi;

“Bitcoin ve kripto evreninin geri kalanı hakkında şüpheci olduğumu söylemek, epik oranların bir ifadesi olacaktır. 2010’ların başından beri, en vahşi Twitter savaşlarımdan bazıları lazer gözleriyle HODL ordusuna karşıydı.“

Bitcoin’e duyulan ihtiyaç konusundaki fikrini değiştiren şeyin, Kanada hükümetinin son zamanlardaki otoriter tepkisi olduğunu söyleyerek şöyle konuştu;

“Önce Ottawa polis departmanı, Gofundme’ye bağışları başka nedenlere yönlendirme niyetiyle el koymasını sağladı, ardından bir haykırıştan sonra, parayı iade etmeden önce sadece 7-10 gün boyunca bloke etmek için geri çekildiler. Bu, 2020’in protesto yazında sosyal adalet nedenleri için toplanan on milyonlarca dolar ile tamamen çelişen acımasız bir tırmanış gibi görünüyordu. Ancak o zamanlar, bunun başka bir fon toplama platformunun Kanadalı yetkililerle iş birliği yapma ihtimalinin daha düşük olduğu bir şey olduğunu düşündüm. GiveSendGo gerçekten de bunu yapmaya başladı.”

Bağışlarla ilgili endişenin hızla önemsiz hale geldiği ortaya çıktı, çünkü birkaç gün sonra Kanada başbakanı protestoculara sıkıyönetim uyguladı. Felaket olaylarına yönelik güçler aracılığıyla, hem Kanadalı protestocuların hem de bağışçıların banka hesaplarını dondurmaya, çekici operatörlerinin sokakları temizlemelerini zorunlu olarak talep etmeye ve sigorta şirketlerini protestocular için poliçeleri bırakmaya zorladı.

Programcı, şu anda kriptoyu tamamen reddetmek için çok aceleci olduğunu anladığını ve kriptonun temel işlem özgürlüğünü koruma şansının olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.