Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,047.93
-2.02
ETH
$1,797.60
+0.05
LTC
$89.52
-0.89
DASH
$56.08
-1.68
XMR
$155.14
-2.94
NXT
$0.00
-2.02
ETC
$20.34
-0.15
DOGE
$0.07
-1.08
ZEC
$38.14
+2.66
BTS
$0.01
+0.27

Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Akbulut: Metaverse Marka Başvuruları Artıyor

0 24

Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Akbulut, metaverse marka başvuruları hakkında konuştu. Türk Patent ve Marka Kurumu verilerinde ‘metaverse’ olarak arama yapıldığında birçok sektörde metaverse adına yapılmış marka başvurularının olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Adres Patent’ten yapılan açıklamaya göre, birçok kurum ve firma metaverse konusunda yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Bu ilgi, marka başvurularına dönüşürken, 2021 Ağustos ayı itibarı ile Türk Patent ve Marka Kurumu’na metaverse başlığında 71 marka başvurusu yapıldı.

Birçok Sektör Metaverse Adına Marka Başvurusu Yapmış

Açıklamada görüşlerine yer verilen Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Akbulut, teknolojik olarak geride kalma kaygısı ve dijital evreni keşfetme arzusunun metaverse konusunu önem kazanmasında etkili olduğunu belirtti. Türk Patent ve Marka Kurumu verilerinde ‘metaverse’ olarak arama yapıldığında birçok sektörde metaverse adına yapılmış marka başvurularının olduğunu benzer sonuçların diğer ülkelerde de görüldüğünü söyledi.

“Birçok Kuruluş Bu Teknolojiyi Yakalamak İstiyor”

Metaverse konusunun geleceğin teknolojisi olduğunu öne süren önemli bir kesimin bulunduğunu vurgulayan Akbulut şöyle konuştu;

“Oyun ve arsa satışlarıyla başlayan metaverse yolculuğu birçok sektörde kartların yeniden dağıtılmasını sağlayacak. Bu dönemde birçok finans kuruluşu bu teknolojiyi yakalamak adına yeni yatırımları gündemine aldı.”

“Metaverse Daha Fazla Kullanıcıyla Buluşabilir”

Cumhur Akbulut, birçok teknoloji şirketinin metaverse evrenine yatırım yaptığını aktararak, şunları söyledi;

“Bu firmalar aynı zamanda patent sayıları bakımından da dünyada hatırı sayılır bir yere sahip. Diğer yandan yapay zeka ve metaverse arasında da önemli bir ilişki bulunuyor. Yapay zeka ve teknoloji yatırımlarının artmasına bağlı olarak metaverse, daha fazla kullanıcıyla buluşabilir.”

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.