Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,575.98
+0.53
ETH
$1,802.01
-0.45
LTC
$90.12
-1.05
DASH
$56.79
-1.61
XMR
$160.42
+1.76
NXT
$0.00
+0.53
ETC
$20.47
-1.16
DOGE
$0.07
-1.3
ZEC
$37.54
+0.05
BTS
$0.01
-1.06

Google Trends Verilerine Göre Şubat Ayında En Çok Aranan Kripto Varlıklar

0 17

Google Trends’den elde edilen verilere göre, dünya çapında son bir ay içerisinde popüler kripto varlıklar arasından en çok arananlar Bitcoin (BTC), Terra (LUNA), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En büyük kripto varlık Bitcoin, Şubat ayı içerisinde birçok kez düşüş ve yükseliş yaşadı. Bitcoin’in dalgalı yapısı Google aramalarına yansıdı. Ukrayna-Rusya arasındaki savaş gerilimi piyasaları etkiledi. 24 Şubat’a kadar Bitcoin Google aramalarında belirgin bir düşüş vardı. Bunun en büyük sebebi Rusya-Ukrayna savaşı oldu. Savaş başlamadan önce iki ülke arasındaki gerilim piyasalara etki etmeye başlamıştı. Bitcoin Şubat ayında genel olarak düşüşleriyle gündeme geldi. 24 Şubat tarihinde Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla Bitcoin 34.300 dolara kadar geriledi. Bitcoin’in bu düşüşü Google aramalarında Bitcoin’i üst sıralara taşıdı. Bitcoin’in düşüşü piyasadaki diğer altcoinleri de etkiledi.

28 Şubat tarihinde toparlama göstermeye başlayan Bitcoin 41.400 dolar seviyesine kadar yükseldi.

28 Şubat 2022 tarihlerinde Bitcoin’in yaşadığı düşüş başta Ethereum olmak üzere birçok altcoini de etkiledi ve bu düşüş Google aramalarına yansıdı. İkinci en büyük kripto varlık Ethereum, Google aramalarında Terra’nın (LUNA) gerisinde kaldı.

Terra (LUNA) Şubat ayı boyunca diğer altcoinlere nazaran büyük bir yükseliş yaşadı. Şubat ayında %108.19 oranla en çok kazandıran coinler listesinde ikinci sırada yer aldı. Bu yükselişle Terra, Google aramalarında Ethereum’u geride bıraktı.

İkinci en popüler meme token Shiba Inu, 2021’de adından en çok söz ettiren kripto para birimiydi. Shiba Inu Şubat ayındaki Google aramalarında Ethereum’dan sonra geldi.

Şubat ayında Dünya genelinde Bitcoin’i en çok arayan ülkeler sırasıyla El Salvador, Hollanda, Slovenya, Türkiye ve İsviçre oldu. Bitcoin’le ilişkili aramalarda ilgili sorgular ise “Heather Morgan Bitcoin, Meta stock, Facebook stock” şeklindeydi.

Dogecoin’i En Çok Türkiye Arattı

Google aramalarda popüler kripto varlıkların gerisinde kalan Dogecoin ise Şubat ayında en büyük rakibi Shiba Inu’nun gerisinde kaldı. Dogecoin’i Google da en çok Türkiye, Pakistan, Amerika Birleşik Devletleri, Gürcistan ve Nijerya aradı.

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.