Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,692.85
+0.63
ETH
$1,775.14
+1.41
LTC
$93.56
+1.19
DASH
$59.66
+0.03
XMR
$164.40
+1.78
NXT
$0.00
+0.63
ETC
$20.36
-0.29
DOGE
$0.07
-0.19
ZEC
$36.52
+3.16
BTS
$0.01
-0.35

Revolut CEO’su Storonsky Savaşı Kınayarak, Ukrayna’ya Destek Sözü Verdi

0 19

Revolut’un kurucu ortağı ve CEO’su Nikolay Storonsky, Ukrayna’daki savaşla ilgili sessizliğini bozdu. Fintech patronu, herhangi bir açıklama yapmadan önce girişimin Rus personelinin refahını düşünmesi gerektiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Revolut’un Rus CEO’su Nikolay Storonsky, Ukrayna’daki savaşı kınayan bir mektup yayınladı. Rusya’da doğan ve babası Ukraynalı olan milyarder girişimci Storonsky, çatışma konusundaki tutumunu ilk kez netleştirdi. Storonsky, 1 Mart’ta yayınlanan açık mektupta, “İlk günden beri özel olarak ne hissettiğimi herkese açık olarak ifade etmek istiyorum: savaş asla çözüm değildir” ifadelerini kullandı. Storonsky, savaşı “yanlış ve tamamen iğrenç” bulduğunu ve derhal son verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Revolut’un diğer kurucu ortağı ve Ukraynalı CTO’su Vlad Yatsenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etme emrini verdikten sonra eylemlerini alenen kınamıştı.

Revolut’un kendisi de, Ukrayna’ya yapılan transferler için ücretlerden feragat ederken, müşterilerinin Ukrayna’daki yardım çabalarına uygulaması aracılığıyla bağış yapmasına yardımcı olarak harekete geçmişti.

Storonsky mektubunda, Revolut kullanıcılarının 24 saat içinde Ukrayna Kızılhaç’ının temyiz başvurusuna 1 milyon sterlinden fazla bağışta bulunduğunu söyledi ve girişimin önümüzdeki 7 gün içinde bağışlanan her pound, euro, zloti veya frangı karşılayacağını taahhüt etti.

Rusya’daki Personeller Konusu

Revolut’un 2.150’den fazla personelinin bir kısmı Rusya ve Ukrayna’da bulunuyor ve Storonsky mektubunda savaş hakkında herhangi bir açıklama yapmadan önce Rusya’da bulunanların refahını düşünmesi gerektiğini söyledi.

“Yanlış bir şey yapmadılar; Tıpkı Ukrayna’daki (ya da Londra, New York, Sidney ya da Mumbai ya da insanların yaşadığı herhangi bir yer) meslektaşları gibi, sıkı çalışmalarıyla kendi ailelerini destekleyerek sadece Revolut’un inşasına yardım ettiler. Tüm eylemlerimde onlara dikkat ettim ve öyle kalmaya devam ediyorum.”

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.