Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,523.84
+5.53
ETH
$1,820.53
+5.31
LTC
$92.62
+6.39
DASH
$58.32
+4.93
XMR
$157.03
+1.89
NXT
$0.00
+5.53
ETC
$20.88
+4.56
DOGE
$0.08
+5.76
ZEC
$37.30
+2.64
BTS
$0.01
+4.55

Akbank Sanat, İlk Kez NFT Sergisi Düzenledi

0 18

Akbank Sanat, “Dijital Sanatta Şimdi: Alternatif Gerçeklikler + NFT” sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Küratörlüğünü Zeynep Arınç’ın üstlendiği sergide, sanat, teknoloji ve toplum üzerine odaklanan sanat eserleri bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT eserlere de yer verilen sergide, görsel sanatlar, ses sanatı, artırılmış gerçeklik ve sürükleyici ortamlar üzerine dijital teknolojiler kullanarak çalışan sanatçıların eserlerinin yanı sıra farklı tarzlar ve sanatsal araştırmalar da bir araya getiriliyor.

Akbank Sanat’ta İlk Kez NFT Eserleri Sergilendi

AA muhabirine konuşan küratör Arınç, Akbank Sanat’ta ilk kez NFT eserlerin sergilendiğine belirterek şu ifadelerde bulundu;

“Aslında Akbank Sanat dijital sanatlara 2015 yılından beri yer veriyor. Özellikle pandemi başladıktan sonra dijital sanat konuşma serileri düzenledik. 9 sanatçının katıldığı bir seri oldu ve güzel tepkiler aldık. Bugünkü sergimiz de bu konuşmaların bir sonucu olarak ortaya çıktı.”

Sergide 15 NFT Sanatçının Eserine Yer Verildi

Arınç, “Dijital Sanatta Şimdi” ana başlığıyla bundan sonra sergileri her sene düzenlenmek istediklerini söyleyerek şöyle konuştu;

“Her sene dijital alanda en çok konuşulan sanat olaylarını konu edinmek istiyoruz. Bu sene de alternatif gerçeklikler ve NFT oldu. NFT’yi sanatçılarından koleksiyonerlerine ve takipçilerine kadar çeşitli alanlarda objektif bir şekilde ele almaya çalıştık. Sergide 15 NFT sanatçının eserlerine yer verdik.”

Sergi 7 Mayıs’a Kadar Ziyaret Edilebilecek

NFT eserlerin kürasyon danışmanlığını Doç. Dr. Selçuk Artut’un üstlendiği sergiye eşlik eden “NFT ve Blok-Zincir Üzerine Konuşmalar” başlıklı konuşma serisi, Akbank Sanat web sitesinde ve YouTube kanalında yayınlanacak. “Dijital Sanatta Şimdi: Alternatif Gerçeklikler + NFT” sergisi, 7 Mayıs’a kadar ziyaretçilere açık olacak.

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.