Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,060.67
-2.34
ETH
$1,867.00
-1.92
LTC
$89.48
-2.82
DASH
$41.81
-4.02
XMR
$148.44
-3.2
NXT
$0.00
-2.34
ETC
$17.98
-1.69
DOGE
$0.07
-1.22
ZEC
$32.21
-4.53
BTS
$0.01
-2.37

Kripto Para Yasa Tasarısı Ertelenmiş Olabilir

0 44

Cumhuriyet’ten Sercan Çalbak’ın haberine göre, kripto para yasa tasarısının seçim sonrasına ertelendiği aktarıldı. Önümüzdeki dönemde dünyanın birçok ülkesinde konuyla ilgili yasaların çıkacağı yönünde genel beklenti var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir süredir Türkiye’nin gündeminde yer alan konular arasında olan kripto para yasa tasarısının seçim sonrasına ertelendiği konuşuluyor.

Tüm dünyada masaya yatırılan konular arasında yer alan kripto para düzenlemelerinde çok ciddi tartışmalar sürüyor. Önümüzdeki dönemde dünyanın birçok ülkesinde konuyla ilgili yasaların çıkacağı düşünülüyor.

Seçim Sonrasına Bırakıldığı Konuşuluyor

Türkiye’de tüm taraflar düzenleyici bir yasanın çıkması yönünde hemfikir. Özellikle sektörün ticari tarafı güvenilir kılınabilmek ve piyasayı daha büyütebilmek için mevzuatın oluşmasını arzu ediyor. Hükümet ve ilgili kurumlarda da benzer yaklaşım vardı ve birkaç ay önce hükümet kaynakları tarafından bir taslak metin sızdırılmıştı.

BTK ve Merkez Bankası kaynaklarından edinilen bilgilere göre, taslağın ilgililerle paylaşıldığı ve görüş alınmaya başlandığı, görüşler ve sürecin dünyadaki kripto para gelişmeleri ışığında değerlendirileceği şeklinde.

TBMM tarafındaki kaynaklar ise taslağın geri çekildiğini, TBMM mekaniği içinde yasanın önümüzdeki yasama yılından önce gündeme getirilmesinin mümkün olmayacağını belirtiyor. Ankara’dan edinilen genel izlenim ise yasanın çıkmasının tamamen ertelendiği ve seçim sonrasına bırakılacağı yönünde.

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.