Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,851.38
+2.29
ETH
$1,901.80
+3
LTC
$91.41
+1.85
DASH
$43.32
+1.14
XMR
$155.31
+0.92
NXT
$0.00
+2.29
ETC
$18.36
+0.16
DOGE
$0.07
+0.66
ZEC
$33.68
+0.87
BTS
$0.01
+0.09

Yellen’in Kripto Açıklamasının Yayımlanmasından Sonra Bitcoin (BTC) 41.000 Doların Üstüne Çıktı

0 31

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın, Başkan Joe Biden’in dijital varlıklarla ilgili yürütme emriyle ilgili yaptığı açıklama, sektördeki riskleri ele alırken aynı zamanda inovasyonu destekleme çabalarından bahsediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Çarşamba günü erken saatlerde yükselişe geçti. Bu durum, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in açıklamalarının yanlışlıkla erkenden yayınlanmasının ardından meydana geldi. Yellen’ın açıklaması bir gün önce yayınlandı ve hızlı bir şekilde silindi. Açıklamada, Biden’ın yakında yayınlanacak olan yürütme emrinin ayrıntılarına ilişkin bilgiler yer alıyordu: “Dijital varlık politikasına koordineli ve kapsamlı bir yaklaşım” çağrısı.

Yellen’ın açıklamasında, yürütme emrinin “ulus, tüketiciler ve işletmeler için önemli faydalar sağlayabileceği” ifadeleri yer alırken ayrıca “Yasa dışı finansmanla ilgili riskleri ele alacak, tüketicileri ve yatırımcıları koruyacak ve finansal sisteme ve daha geniş ekonomiye yönelik tehditleri önleyecek” cümleleri de bulunuyor. Yellen ayrıca, Hazine Departmanının dijital varlıkları anlamayı ve bunları nasıl düzenleyeceğini öğrenmede atacağı bir sonraki adımı da özetliyor. Yellen açıklamada, “Yönetim emri uyarınca Hazine, paranın ve ödeme sistemlerinin geleceği hakkında bir rapor hazırlamak için kurumlar arası meslektaşlarıyla ortak olacak” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaların yayınlanmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatında yükseliş yaşandı. Coingecko’ya göre yazının yazıldığı sırada yükseliş ve fiyatlar şu şekildeydi:

Beyaz Saray’ın kripto para birimlerine yönelik uzun zamandır beklenen yürütme emri, varlıklı Rusların Batı tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlarından kurtulmak için Bitcoin ve stablecoin’leri kullanabileceği spekülasyonları sayesinde son zamanlarda büyük ilgi gördü. Bu nedenle, birkaç analist, Biden yönetiminin gelişen kripto sektörü üzerinde sert bir tavır alacağından endişe ediyor. Yellen’ın yorumları dengeli bir yaklaşımı ortaya çıkarırken, kriptonun yasadışı finansman için kullanımına ilişkin endişeler ise devam ediyor.

Kaynak: Coinkolik

Leave A Reply

Your email address will not be published.