Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,091.49
+4.74
ETH
$1,905.27
+4.05
LTC
$91.63
+3.36
DASH
$44.11
+4.13
XMR
$155.25
+2.45
NXT
$0.00
-6.9
ETC
$18.50
+1.7
DOGE
$0.07
+0.56
ZEC
$34.39
+5.04
BTS
$0.01
+2.44

Altın Öngörüleri Çıkan İsimden Nisan, Mayıs ve Temmuz Tahmini!

0 52

Altın fiyatları, bugün sert bir düşüş yaşayarak 1.900 doların altına indi. Bu sırada gram altının fiyatı da 900 liranın hemen üzerinde işlem görüyor. Peki, sırada neler var? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş açıkladı.

Son fiyat hareketleri sonrası altın almalı mı? Satmalı mı?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, bayramdan hemen önceki hafta olan bu haftada emtia fiyatlarındaki hızlı yükselişlerle panik olunmaması gerektiğini aktarıyor. Uzman, sabırla beklenmesi gerektiğini, şu anda “tuzak fiyatlamanın olduğunu” ifade ediyor. Genel olarak, yüksekten mal satıldığını aktarıyor. Nisan ayının “son ay” olduğunu, Mayıs ayı ile birlikte küresel piyasaya odaklanılacağını belirtiyor. Mayıs ayında ise ciddi bir kargaşanın olacağını kaydeden uzman, Temmuz ayında zirve seviyelerin görüleceğini aktarıyor.

Altın Fiyatları SWOT Analizi: İşte Önemli Beklentiler!

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere 2021’in son haftalarında dolar ve altının fiyatların sert bir şekilde çökeceğini doğru bir şekilde tahmin eden uzman isim, son açıklamasında dolar endeksine de dikkat çekti. ABD Doları Endeksi (DXY), 100 seviyesinin üzerine çıktı. Memiş, “Dolar endeksi yükselmesine rağmen doların baskılanması düşük kalması sabit kalması ne anlama geliyor,” diye sorarken bunun sebebinin kur sabitlemesi olduğunu belirtiyor. Ancak ileriki dönemlerde doların yükselmeyeceğine dair bir garanti olmadığını ifade ediyor.

FED sonrası piyasa nasıl hareket edecek?

ABD Merkez Bankası’nın (FED) sıradaki, 4 Mayıs’ta gerçekleşecek olan toplantısına dikkat çeken uzman isim, FED sonrası piyasalarda tuzak oluşacağını düşündüğünü söylüyor. FED’in ezberinin bozulacağını, hatta FED fiyatlamasının bugünden başlayacağını ifade ediyor. Ons altındaki düşüşün ardında da bunun olduğunu belirtiyor. Uzman isim, 900-1.000 lira aralığında gram altının alınmayacağını belirtirken Mayıs-Haziran ayında pik noktalara hazırlanacağını söylüyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Mayıs-Haziran ayında sizi pik noktalara hazırlayacağım. Yeni direnç seviyeleri olacak. Gram altının 900 lira seviyesinin altına düştü, gümüşün gram fiyatı geriledi. 900 lira seviyesinin altı altın için alım fırsatıdır. Uzun vadede zarar edilmez. Bundan sonraki süreçlerde altın veya gümüş alan zarar etmez.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.