Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,073.44
-2.83
ETH
$1,866.58
-2.18
LTC
$89.52
-2.98
DASH
$41.76
-4.59
XMR
$147.60
-3.64
NXT
$0.00
-2.83
ETC
$17.94
-1.97
DOGE
$0.07
-1.02
ZEC
$32.19
-5.04
BTS
$0.01
-2.08

RMRK Token (RMRK) Nedir?

0 45

NFT’lerin popülaritesi ve benimsenmesindeki artışla gündeme gelen projelerden biri RMRK’dir. Kriptocoin.com olarak, bu makalede, RMRK nedir, nasıl çalışır, RMRK token nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruları yanıtlayacağız. 

RMRK token (RMRK) nedir? Nasıl çalışır? 

RMRK projesi, blockchain geliştiricisi Bruno Skvorc tarafından 2020 yılının Ağustos ayında başlatılmıştır. NFT alanında çalışan bir protokol olan Proje, NFT alanındaki en gelişmiş protokoller arasında yer almaktadır.RMRK token Remake uygulamasının yerel kripto para birimidir. Kripto para, Polkadot blok zincirinin kanarya ağı olan Kusama blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Proje, herkesin basit bir biçimde NFT oluşturabilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar, halihazırda mevcut olan blokları kullanarak kolayca NFT’ler oluşturabilir. 

Platformu kullanmak isteyen kullanıcılar, hesap doğrulama sürecinden geçmek zorundadır. Hesabını doğrulayan katılımcılar 10 RMRK tokeni ile ödüllendirilir. Bunun yanında, ekibin en çok beklenen projesinin adı ise Kanaria’dır. Proje, sınırlı sayıda üretilen yumurtalardan çıkan NFT koleksiyonlu kuşlar üretir. Kullanıcıların tepkilerini NFT olarak göstermelerini sağlayan zincir üstü ifadeler sunar. Kanaria, kullanıcıların arka plan ve giyilebilir cihazlar gibi öğelerin ticaretini yapabileceği ikincil bir pazara sahip tam gelişmiş bir ekosistem haline geldi. NFT sektörünün büyümesiyle birlikte değiştirilemez tokenleri herkese ulaştırmayı hedefleyen RMRK projesinin adından daha sık söz edildiğini görmemiz mümkün. 

RMRK’nin avantajları nelerdir?

Öncelikle, projenin NFT odaklı olması uzun vadede benimsenmesini artırabilir. Bu da RMRK tokenin fiyat hareketinde bir yükseliş trendinin başlamasına neden olabilir. RMRK platformunda oluşturulan NFT’ler, farklı dosya formatlarında açılabilir. Örneğin; pdf kaynaklı bir NFT, programa bağlı olarak metin dosyası veya önizleme formatında açılabilir. NFT’lerin bazı unsurları, arka plan değişikliği gibi koşullara bağlı olarak değiştirilebilir. Platformun kendine ait bir NFT pazarı bulunur ve güçlü bir ekip tarafından geliştirilmektedir.

RMRK’nin dezavantajları nelerdir?

NFT alanının sürekli büyümesi bu alandaki rekabeti artırmaktadır. Bu nedenle RMRK token, zaman içerisinde sektörle rekabet edemez bir hale gelebilir, bu da değerinin düşmesine neden olabilir. RMRK token deflasyonist bir yapıya sahiptir. Bu, daha fazla token elde etmenizi sağlayan staking özelliğinin kullanılamadığı anlamına gelir. Öte yandan, kullanıcılar birisini bildirmek veya NFT’lerini görüntülenebilir hale getirmek için tokenlerini stake etmek zorundadır.

RMRK token nereden alınır?

RMRK token satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle tokenin listelendiği bir kripto borsasına üye olmalıdır. Eksiksiz bir şekilde üye olduktan sonra hesap doğrulama işlemi yapılması gerekmektedir.  Her kripto borsasının farklı hesap doğrulama yöntemleri olabilir, ancak en yaygın kullanılan yöntem E-posta ve SMS ile doğrulamadır. Hesabını oluşturup doğrulayan yatırımcılar, tokenin listelendiği kripto borsasından RMRK ticaretine başlayabilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.