Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,060.67
-2.34
ETH
$1,867.00
-1.92
LTC
$89.48
-2.82
DASH
$41.81
-4.02
XMR
$148.44
-3.2
NXT
$0.00
-2.34
ETC
$17.98
-1.69
DOGE
$0.07
-1.22
ZEC
$32.21
-4.53
BTS
$0.01
-2.37

Trust Wallet Nedir? TWT Coin Nasıl Alınır?

0 45

Trust Wallet nedir? Trust Wallet, birçok kripto para birimini destekleyen Binance Smart Chain tabanlı bir kripto cüzdanıdır. Bu makalede Trust Wallet nedir, ne sunar, TWT coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz.kriptohaberler.net olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Trust Wallet nedir?

Trust Wallet, Ethereum, Binance, Tron ve Litecoin blok zincirleri üzerindeki tokenler dahil olmak üzere birçok kripto para birimini bünyesinde barındıran popüler bir mobil kripto cüzdanı uygulamasıdır. Platform, ERC-20, BEP-20 ve ERC-721 tokenleri gibi birçok token türünün ticaretine imkân tanır. Bunun yanında mobil cüzdanın TWT coin isimli yerel bir kripto para birimi bulunur. TWT, uygulamanın merkeziyetsiz bir yapıda yönetilmesini sağlar ve bunun dışında çeşitli kullanım durumlarına sahiptir.

Kripto para endüstrisinde yapılabilecek birçok işlemi tek bir çatı altında toplamayı amaçlayan platform; NFT satın alma, saklama, kripto para ticareti yapma ve takas etme gibi çeşitli işlemleri bünyesinde barındırır. Bunun yanında cüzdan, en yeni Blockchain tabanlı oyunları oynama, dApp ve DeFi platformlarına erişme gibi hizmetler de sunar.

Viktor Radchenko tarafından 2017 yılında kurulan Trust Wallet, 2018 yılında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından satın alındı. Bu nedenle cüzdan, Binance DEX tarafından desteklenmektedir. Mevcut olarak 10 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan platform, beş dakikadan kısa bir sürede Bitcoin alım emrini gerçekleştirir. Platform kullanıcıları, özel şifreler ile varlıklarının güvenliğini sağlayabilir.

TWT coin nedir? Ne için kullanılır?

TWT coin, Trust Wallet cüzdanının yardımcı tokenidir. Başlangıçta ERC-20 akıllı sözleşmesi ile oluşturulan token, Binance’nin satın almasının ardından BEP-20 olarak yeniden oluşturulmuştur. Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasıyla çalışan TWT, aynı zamanda bir yönetişim tokenidir ve cüzdanın merkeziyetsizliğini sağlar. Kullanıcılar; bilgi yarışmaları, platform dışından insanlara cüzdanı tavsiye etme, uygulama içi staking gibi yöntemlerle TWT coin kazanabilir. Tokenin sahipleri, tokenleri aracılığıyla platform hakkında alınan kararlarda oy kullanabilir ve değişim için topluluğa teklif sunabilir.

TWT coin sahipleri, cüzdan içerisinde ek özellikler ve avantajlar elde edebilir. TWT, BEP-20 akıllı sözleşmesini kullanan tokenlerini destekleyen herhangi bir BSC cüzdanına aktarılabilir. Diğer cüzdanlara aktarılan TWT, takas veya hizmet satın almak amacıyla kullanılabilir. TWT coin sahipleri, merkeziyetsiz borsada indirimli alım satım işlemleri gerçekleştirebilir ve cüzdan içindeki uygulamaları satın alabilir. TWT, Binance Smart Chain üzerine inşa edilen ilk tokenler arasında yer alır. Bu nedenle tokenin sahipleri, düşük ücretler karşılığında hızlı bir biçimde işlem gerçekleştirebilir. Bunun yanında TWT uygulama içerisinde stake edilebilir. Kullanıcılar, varlıklarını belirli bir vadeyle kilitleyerek vade sonunda ek token ödülleri kazanabilir.

TWT coin nasıl alınır?

TWT coin’i satın almak isteyen kullanıcılar, tokenin listelendiği bir borsa bulmalıdır. Tokeni listeleyen kripto para borsalarının en büyükleri Binance, CoinTiger, KuCoin ve Phemex’tir. Trust Wallet ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir ve kullanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.