Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,073.44
-2.83
ETH
$1,866.58
-2.18
LTC
$89.52
-2.98
DASH
$41.76
-4.59
XMR
$147.60
-3.64
NXT
$0.00
-2.83
ETC
$17.94
-1.97
DOGE
$0.07
-1.02
ZEC
$32.19
-5.04
BTS
$0.01
-2.08

ApeCoin Metaverse’ü Rekor Kırdı: İşte Bilmeniz Gerekenler!

0 43

ApeCoin (APE)’in merakla beklenen sanal dünyası Otherside Metaverse’ünde arazi satışı geçtiğimiz gün erken saatlerde gerçekleşti ve dakikalar içinde tükendi. Projenin arkasındaki Yuga Labs ApeCoin’in yaklaşmakta olan Metaverse’ünde 300 milyon doların üzerinde sanal gayrimenkul sattı. Her bir arsa 305 APE’e, yani kabaca 6.000 dolara mal oldu. Ne yazık ki, beklenmedik gas ücretleri tepki çekti. İşte yaşananlar…

ApeCoin metaverse’ünde minting sırasında yaşananlar

Bored Ape Yacht Club Otherside minting’i, gas ücretlerinin işlem başına 5 bin doları aşmasıyla bir hayli tuzlu oldu diyebiliriz. Bazı kullanıcılar, sorunun Ethereum ağında olmadığını, Otherside’ın başarısız işlemlere neden olan sözleşmesiyle ilgili olduğunu iddia etti.  Buna ek olarak, diğerleri, bu Reddit başlığında özetlenen, NFT sözleşmelerinde temel gas optimizasyonlarını kullanırlarsa, Yuga Labs’in kullanıcılara işlem ücretlerinde 80 milyon dolara kadar tasarruf sağlayabileceğini öne sürdü.

Metaverse Coin, Devasa Yatırımını Duyurdu!

Aşırı talebe ve Ethereum’un Blockchain’inin tıkanmasına yanıt olarak Yuga Labs, Twitter’da ApeCoin’in altyapıyı desteklemek için kendi zincirine geçmesi gerektiğini duyurdu. Genel olarak Otherside NFT minting’i, tarihin en büyüklerinden biri oldu ve işlem hacmi 150 milyon doların üzerine çıktı. Bu sırada Etherscan de talebin yoğunluğuna bağlı olarak çöktü.

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere Otherside, kendisini şu anda geliştirilmekte olan oyunlaştırılmış, birlikte çalışabilir bir Metaverse olarak tanımlıyor. Bir Otherside NFT’sini mint eden şanslı kişiler, şu anda en büyük NFT pazaryeri OpenSea’de bu NFT’leri satışa çıkarsalar, 15.000 doların üzerinde bir anlaşma elde edebilir. Yani neredeyse 10.000 dolar kâr edebilir.  

APE fiyatında neler oldu?

Birçok kişi, satış sürecinden sonra ApeCoin’in fiyatının yükselişe geçmesini beklerken, APE yüzde 18’in üzerinde düştü ve şu anda 15.45 dolardan işlem görüyor.  Fiyat düşüşünün, yüksek gaz ücretleri ve başarısız işlemler gibi faktörlerden etkilendiği düşünülüyor.  Başarısız bazı işlemlerin ardından Yuga Labs, “ApeCoin’in uygun şekilde ölçeklenebilmesi için kendi zincirine geçmesi gerekeceği çok açık görünüyor. DAO’yu bu yönde düşünmeye başlaması için teşvik etmek istiyoruz,” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.