Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,213.77
-0.36
ETH
$1,904.28
+0.02
LTC
$95.51
-1.27
DASH
$43.07
+0.21
XMR
$149.52
+1.69
NXT
$0.00
-11.43
ETC
$18.18
-0.27
DOGE
$0.07
-0.14
ZEC
$32.26
-0.46
BTS
$0.01
-13.44

Baby Doge Coin Nedir? BABYDOGE Nasıl Alınır?

0 59

Baby Doge Coin nedir? Baby Doge Coin (BABYDOGE), Dogecoin topluluğu tarafından 2021 yılında oluşturulmuş bir kripto para projesidir. Bu makalede, Baby Doge Coin nedir, nasıl çalışır, ne sunar, BABYDOGE nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık. Baby Doge, 1 Haziran 2021 tarihinde piyasaya sürüldü. Ortaya çıkışından 3 hafta sonra 200 milyon dolarlık bir piyasa değerine erişmeyi başardı ve %1000’in üzerinde bir yükseliş kaydetti. Bu popülarite ve değer artışının ardından meme coin, yatırımcıların radarına girdi.

Baby Doge Coin nedir?

Baby Doge Coin, Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilmiş bir meme coin projesi. Dogecoin’den ilham alınarak oluşturulan meme coin, kendini “Dogecoin’in yavrusu” olarak tanımlıyor. Projenin BABYDOGE isimli yerel bir kripto para birimi bulunuyor. Proje, dünyanın dört bir yanında zor koşullar altında yaşayan köpeklere yardım etmek amacıyla oluşturuldu. Bu kapsamda meme coin, köpeklere yardım eden hayır kurumlarına bağışta bulunuyor. Bunun yanında Baby Doge, yüksek işlem hızı ve ölçeklenebilirlik sağlayan bir platform olmayı hedefliyor.

Kripto paranın arkasındaki ekip, meme coin’i gerçek dünyada daha fazla fayda sunan bir varlık haline getirmeyi amaçlıyor. Proje, en büyük projesini bir NFT pazarı açmak olarak nitelendiriyor. Bunun yanında ödülleri ve varlık ticaretini mümkün kılan bir cüzdan oluşturmak da planlar arasında yer alıyor. Platform, gerçekleştirilen transferler aracılığıyla BABYDOGE sahiplerine ek gelir elde etme imkânı sunuyor. Ekosistem içerisinde gerçekleştirilen işlemlerin %5’i likidite havuzuna eklenirken, %5’i de BABYDOGE sahipleri arasında dağıtılıyor.

Baby Doge Coin ne için kullanılır?

Baby Doge Coin, mevcut olarak Shopify, WooCommerce ve diğer e-ticaret platformlarının yanı sıra ASPCA ve Human Society gibi hayır kurumları tarafından ödeme yöntemi olarak kullanılabiliyor. İlgili kullanıcılar, alışveriş veya bağışlarını Baby Doge ile yapabiliyor.

Kripto para, staking özelliğini de bünyesinde barındırıyor. BABYDOGE sahipleri, varlıklarını sadece tutarak, token ödülleri kazanabiliyor. Henüz geliştirme aşamasındaki Baby Doge uygulaması, cüzdanı ve NFT pazarı gibi yeni hizmetler sayesinde BABYDOGE’nin kullanım alanları genişleyebilir.

BABY Doge hype’ı nasıl başladı?

Baby Doge, ortaya çıkıp sakin bir fiyat hareketi izlerken, Dogecoin’e benzer bir şekilde patladı. Tıpkı Dogecoin gibi Baby Doge’nin hype’ının arkasında da Elon Musk var. Musk, 2021’in Temmuz ayında Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Tesla CEO’sunun paylaşımı şunu içeriyordu:

“Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge.”

Bu tweet’in ardından meme coin, dikkate değer bir popülarite artışı ile birlikte yükseliş trendine başladı.

BABYDOGE Nasıl Alınır?

Baby Doge Coin, birçok kripto borsası tarafından listeleniyor. Bu borsalar arasında, Gate.io, Lbank, PancakeSwap ve UniSwap bulunuyor. İlgili yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdan oluşturarak BABYDOGE satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.