Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,161.12
-0.08
ETH
$1,900.58
-0.14
LTC
$95.57
+0.76
DASH
$43.18
+1.48
XMR
$148.97
+1.21
NXT
$0.00
-10.07
ETC
$18.18
+0.22
DOGE
$0.07
+0.44
ZEC
$32.31
+1
BTS
$0.01
+19.18

Ripple Avukatı Elon Musk’ı Uyardı: DOGE’a Dikkat!

0 45

Ripple avukatı, Elon Musk’ı Dogecoin’i (DOGE) teşvik ederek SEC’in sorunundan kaçınması için uyardı. Bu uyarı Elon Musk’ın popüler meme coin’in elektrikli arabalar ve diğer aksesuarlar da dahil olmak üzere Tesla ürünlerini satın almak için kullanılabileceğini açıklamasından birkaç ay sonra geldi.

Ripple avukatından Musk’a uyarı

Avukat Deaton, Tesla patronunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kurbanı olmasını istemiyor. Ripple v. SEC davasında açık sözlü bir avukat olan avukat John Deaton, Dogecoin’e (DOGE) verdiği büyük desteğin ardından Tesla CEO’su ve kurucusu Elon Musk’ı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile başını belaya sokmamak için dikkatli davranması konusunda uyardı. Bugün bir tweet’te avukat Deaton, Musk’ın popüler memecoin üzerindeki etkisinden bahseden bir XRP sahibine yanıt olarak Tesla yöneticisini uyardı. @JayBlessed901 kullanıcı adını kullanan Twitter kullanıcısı, ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla Ripple’a dava açan güvenlik kurumu SEC’in çifte standardından şikayet etti ve aşağıdakileri söyledi:

Elon, DOGE hakkında tweetler atıyor ve Ripple’ın hemen hemen her büyük finans kurumuyla anlaşması var ve Gary Gensler onları rehin tuttuğu için XRP hâlâ baskı altında kalıyor. Korumanız için teşekkür ederim Gary.

Tweet’e yanıt veren avukat Deaton, Musk’ı Dogecoin’in yaygın olarak benimsenmesini teşvik etmeye devam ederken dikkatli davranmaya çağırdı çünkü SEC bir gün kripto para birimini tıpkı Ripple’ın XRP’sinde yaptığı gibi bir “menkul kıymet” ilan edebilir. Bu olursa, hem Musk hem de şirketleri Tesla ve SpaceX’in menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçlanabileceğini öne sürdü.

SpaceX DOGE’u kabul edecek

John’un yanıtı, kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere dün Elon Musk’ın SpaceX’inin ürünler için Dogecoin’i yakında kabul edeceğini doğruladığı duyurusundan sonra geldi. Elon Musk’ın açıklaması, Musk’ın popüler meme coin’in elektrikli arabalar ve diğer aksesuarlar da dahil olmak üzere Tesla ürünlerini satın almak için kullanılabileceğini açıklamasından birkaç ay sonra geldi.

Ripple Davası İçin Önemli Tarihler Açıklandı!

Avukat Deaton’ın uyarısı, devam eden Ripple v. SEC dava gelişmelerine dayanıyor.  Yakın zamanda Ripple v. SEC davasında 67.000’den fazla XRP sahibini temsil etmek için bir talepte bulunan avukat Deaton, sadece Musk’ı SEC’in suçlamalarından uzak tutma konusundaki endişelerini dile getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.