Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,091.49
+4.74
ETH
$1,905.27
+4.05
LTC
$91.63
+3.36
DASH
$44.11
+4.13
XMR
$155.25
+2.45
NXT
$0.00
-6.9
ETC
$18.50
+1.7
DOGE
$0.07
+0.56
ZEC
$34.39
+5.04
BTS
$0.01
+2.44

Balinalar Bu Altcoin’i Dipten Topluyor: Fiyat Alevleniyor!

0 38

Zincir içi veri sağlayıcısı firması Santiment, dikkatini bir altcoin projesindeki balina işlemlerinin miktarındaki artışa dikkat çekti. İşte detaylar…

Bu altcoin balina istilasında

Yakın tarihli bir tweet’te, Santiment analist ekibi, Cuma günü ADA’nın yaklaşık yüzde 6’lık bir sıçrama elde ettiğini, Cardano zincirinde büyük balina transferlerinin miktarının artmaya başladığını paylaştı. Santiment, bu işlemlerin Cardano’nun yerel token’i ADA’yı dip seviyelerden biriktiren balinalar olduğuna ve fiyat artışına neden olacağına inanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu haftanın başlarında, Cardano blockchain’inde yayınlanan NFT’lerin miktarı 5 milyonu aşarak bir dönüm noktasına ulaştığı bildirildi. Aynı şekilde, ADA fiyatında da yaklaşık yüzde 12 artış yaşandı.

IOHK ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, BTC, ETH ve DOGE dahil olmak üzere birçok büyük kriptoyu aşan ADA ağı işlem hacminin haberlerini paylaşırken Cardano’yu eleştirenlere bir kez daha Twitter aracılığıyla yanıt verdi ve hayalet işlemlerden bahsetti. Hong Kong Input Outpu CTO’su Romain Pellerin, 2022’de Cardano için ağ işlem hacminin Bitcoin, Ethereum, DOT, ALGO ve Dogecoin’inkini aştığını tweetledi. ADA işlem hacmi bu yıl yüzde 369 artarken, BTC yüzde 15, Ethereum yüzde 49 ve Dogecoin yüzde 79 düştü. Bu konuda yorum yapan Charles Hoskinson, özellikle “hayalet işlemler” ve “SpookyAlpha” dan tekrar bahsetti.

ADA ekosistemindeki işlemler artıyor

Daha önce Hoskinson, Cardano’yu “hayalet zincir” olarak adlandıran eleştirmenlerle yenıt vermiş ve ADA blockchain’indeki ayarlanmış işlem hacminde büyük bir artış yaşandığını söylemişti. Daha önce Hoskinson, son ağ duruşundan bahseden bir tweet yayınladı. Ana ağ kesintisi dört saatten biraz fazla sürdü. Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, durumu açıklamak için Twitter’a gitti ve ağın bir kısmının söz konusu bloğu geçersiz saydığını, böylece tüm Solana ağının geçici olarak durdurulduğunu söyledi. Hoskinson, Solana geliştiricileri için eski bir video oyununun nasıl düzeltileceği hakkında bir YouTube videosunun bağlantısını tweet’leyerek durumu ele aldı.

Daha sonra Hosk, Cardano’nun son zamanlarda hem Solana hem de Terra’dan çok fazla eleştiri aldığını ve bu nedenle birincisinden bahsetmekten uzak duramayacağını itiraf etti. Terra’ya gelince, altcoin projeleri Luna ve UST son zamanlarda fiyatta ciddi bir çöküşe tanık oldu. Do Kwon, eski token’leri Luna Classic olarak geride bırakarak, LUNA adını yenisine vererek bir hardfork yapmaya karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.