Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,060.67
-2.34
ETH
$1,867.00
-1.92
LTC
$89.48
-2.82
DASH
$41.81
-4.02
XMR
$148.44
-3.2
NXT
$0.00
-2.34
ETC
$17.98
-1.69
DOGE
$0.07
-1.22
ZEC
$32.21
-4.53
BTS
$0.01
-2.37

Binance CEO’su Ortalığı Karıştıran LUNA İddialarını Yanıtladı!

0 42

Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin 2018 yılında Binance Labs yatırımının bir parçası olarak Terra’ya o sırada 3 milyon dolar değerinde yatırım yaptığını açıkladı. Teorik olarak, 1.6 milyon dolarlık bir kayıp yaşadıklarını, ancak bunun bir sorun olmadığını belirtti. İşte detaylar…

Binance CEO’su: 1.6 milyon dolar kaybettik

Fortune ile yakın tarihli bir röportajda, Binance CEO’su karşılığında, halka açık ve dokunulmamış bir kripto para cüzdanında tutulan ve yaklaşık 50 milyon coin’e denk gelen bazı LUNA coin’lerini aldığını belirtti. Konuyu açıklayan Blockchain araştırmacısı Wu Blockchain, tweet’inde CZ’nin yorumlarını paylaştı:

Binance CEO’su LUNA’lardan  “hiç para kazanmadıklarını” söyledi. “Bugün bile, teorik olarak en tepede 1,6 milyar dolar gibi bir yatırım kaybettik ve sorun değil,” diye ekledi Açıklama, yatırımcıların Binance’in olup olmadığını sorguladığı son endişelerin ardından geldi. Terra ekosisteminin çöküşünden ve olaylar geliştikçe CZ’nin Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon ile iletişim kurup kurmadığı konuşuluyordu.

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere orijinal Terra ekosisteminin patlaması, kripto para birimi dünyasında şok dalgaları gönderdi ve büyük kripto para borsaları, ilk etapta başarısız olan stablecoin ve tokenı listeledikleri için büyük eleştiri aldı. Binance, yeni LUNA para birimi olan Terra 2.0’a desteğini açıkladıktan ve airdrop’una katıldıktan sonra eleştirildi. Daha önce de bildirildiği üzere, yepyeni Terra Blockchain’inin 1. bloku 28 Mayıs’ta üretildi ve bunu LUNA airdrop’u izledi.

LUNA İçin 3 Sıcak Gelişme: Çöküş Detayları da Çıktı!

Jump Crypto, Terra çöküşü hakkında konuşuyor

Bu sırada, projenin ana sponsorlarından biri olmasına rağmen, ticaret firması Jump Trading’in kripto para odaklı iştiraki Jump Crypto, Terra’nın düşüşü hakkında konuştu. Çöküşü neyin tetiklediğine dair bilinenleri sıralayan rapora göre, satışlar USTw-3CRV Curve havuzundaki bir dizi işlem tarafından tetiklendi. TerraForm Labs (TFL) UST likiditesini çektikten ve iki cüzdan, 50:50 UST ve 3CRV oranını içermesi gereken havuza büyük UST satış emirleri koyduktan sonra, havuz dengesini ve derinliğini kaybetti.

Ayrıca Anchor Protocol’den büyük çıkışlar nedeniyle, sabitleyici de büyük bir baskı altına alındı. Jump, UST’deki “büyük çıkışların” 7 Mayıs Cumartesi gecesi ve 9 Mayıs Pazartesi sabahı geç saatlerde Anchor protokolünden ayrıldığı tespit edildiğini bildirdi. Birlikte UST’yi anlamlı bir şekilde sabit bırakmaya zorlayan çıkışlar, öncelikle büyük mevduat sahipleri tarafından yönlendirildi. Buna karşılık, küçük mevduat sahiplerinin bu üç gün içinde Terra yatırımlarını artırdığı bulundu. Terra’nın çöküşüne yakın zamanlarda kurucu ortak Do Kwon, olayla ilgili benzer bir teoriyi tekrarlayan bir gönderiyi retweet etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.