Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,851.38
+2.29
ETH
$1,901.80
+3
LTC
$91.41
+1.85
DASH
$43.32
+1.14
XMR
$155.31
+0.92
NXT
$0.00
+2.29
ETC
$18.36
+0.16
DOGE
$0.07
+0.66
ZEC
$33.68
+0.87
BTS
$0.01
+0.09

Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: Tasfiye Felaketi Korkusu!

0 34

Bitcoin art arda onuncu haftalık kırmızı mum kapamak üzere. BTC boğaları için tehlikeli bir durum olduğu söylenebilir. Kripto analisti Kevin Svenson, bu seviyelerden güçlü yükseliş olabileceği kadar, tasfiye felaketiyle de sonuçlanabileceğini düşünüyor.

Bitcoin yatırımcıları kararsız, haftayı 29.450 doların üzerinde kapaması gerekiyor

TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin yazım sırasında 30 Mayıs açılış seviyesini çevrelediğini gösterdi. Şu anda yedi gün öncesine göre sadece 300 dolar daha yüksek fiyatta. Haftalık mumun kapanmasına saatler kala Bitcoin, bu seviyeyi tutamama riskini sürdürdü. BTC bu hafta 29.450 doların altında kapanırsa, ardışık “kırmızı” haftalar açısından yeni bir rekor kıracak. Potansiyel sonuçları tartışırken, yatırımcılar karışık görüşlere sahipti.

Uzmanlar Bitcoin hakkında neler söylüyor?

Popüler Twitter hesabı Crypto Santa, güncel analizlerinde şunları kaydetti:

Jüri, enflasyonist yörünge açısından hala dışarıda. BTC muhtemelen 28,5 bin doların üzerinde bir Haftalık kapanış elde edecek gibi görünüyor, bu da önümüzdeki hafta için PA’nın daha fazla değişmesi anlamına geliyor.

Ekonomist: Bitcoin (BTC)'i Sevmiyorum

Bitcoin hafta boyunca dar bir aralıkta işlem görmeye devam etti. Mayıs ayının en düşük seviyesi 23.800 dip dolarla 30.200 direnci arasında işlem gördü Crypto Santa, ABD enflasyon verilerinin önümüzdeki günlerde açıklanacağını, bunun Mayıs ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) okuması şeklinde olduğunu ve enflasyonun zaten yüksek beklentilerin üzerinde çalıştığının gösterilmesi durumunda oynaklığı tetikleyebileceğini kaydetti.

Yatırımcılar Fed’den gelecek faiz kararına gözleri çevirdi

Varlık yönetimi devi BlackRock’ta sistematik çoklu stratejiden sorumlu kıdemli portföy yöneticisi Jeffrey Rosenberg, Bloomberg’e verdiği demeçte şunları söyledi:

Jüri, enflasyonist yörünge açısından hala dışarıda. Fed’i bir numaralı önceliğe -enflasyonu düşürmeye- odaklanma işinden, bunun kesin olarak ortaya çıktığını görmeye başlayana kadar gerçekten alamazsınız. Bu gerçekleşene kadar, çok zor bir zaman olacak.

Nisan ayı TÜFE baskısı %8.3 ile geldi ve enflasyonu 1980’lerin başından beri görülmeyen seviyelerde birleştirerek.

Yarın Bitcoin İçin Çok Kritik Gün: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitfinex, “tasfiye felaketi” korkusunu artırıyor

Birçoğu Bitcoin’in sonunda Mayıs’ın dip seviyelerini tekrar ziyaret edeceğini tahmin ederken, bir grup trader belirgin bir şekilde yükselişini sürdürdü. Büyük borsa Bitfinex’te, BTC üzerindeki long pozisyonlar hafta sonu boyunca tırmanmaya devam etti, yeni rekor seviyelere ulaştı ve analistlerin kafa karışıklığına neden oldu. Trend, 23.800 dolara yapılan geziden sonra belirgin bir şekilde hızlandı ve BTC/USD’nin yokuş aşağı tersine dönmesi durumunda bir tasfiye olayının piyasa kırılganlığına katkıda bulunabileceği endişelerine yol açtı.

Yorumcu Kevin Svenson’ın 2 Haziran’da yazdığı gerici bir tweet’in bir kısmında şunları söylüyor:

Bu harika bir yükselişle ile sonuçlanacak … ya da bir tasfiye felaketiyle sonuçlanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.