Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,201.81
+0.11
ETH
$1,899.52
+0.44
LTC
$96.00
-0.36
DASH
$43.05
+1.32
XMR
$149.32
+1.77
NXT
$0.00
-11.01
ETC
$18.31
+0.83
DOGE
$0.07
+0.18
ZEC
$32.12
-0.25
BTS
$0.01
-15.74

Firo Nedir? FIRO Ne İşe Yarar?

0 45

Firo nedir? Eskiden Zcoin olarak bilinen Firo, gizlilik odaklı dijital ödeme aracı olmaya odaklanan bir kripto para birimidir. Bu makalede Firo nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, merak eden okurlarımız için derledik. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Firo nedir?

Firo, dijital nakit olmayı hedefleyen bir kripto para birimidir. Eski adı Zcoin olan altcoin, veri gizliliğinin temel bir insan hakkı olduğuna inanmaktadır. Ayrıca, insanların, paralarının tüm kontrolünü elinde bulundurması gerektiğini düşünmektedir. Kripto para, sıfır bilgi kanıtını kullanmaktadır. Bu, kullanıcıların, Firo coin’lerini yakmasına ve herhangi bir işlem geçmişi olmadan yeni Firo’ları kullanmasına olanak tanır. Böylece kullanıcılar, anonim bir şekilde işlem gerçekleştirebilmektedir.

Firo’yu özel yapan nedir?

Aslında Firo’nun çıkış amacı da Blockchain alanındaki gizlilik açığıdır. Altcoin, Bitcoin ve Ethereum gibi erken kripto para birimlerinden daha fazla anonimlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bunların yanında Firo, eski ağların yavaşlık ve yüksek gas ücreti gibi sorunlarını kendi bünyesinde çözmüştür. Buna göre, kripto para ile gerçekleştirilen işlemlerin ortalama bekleme süresi 5 dakikadır. Bununla birlikte proje, Lelantus protokolü ve Sigma protokolü üzerinde çalışmaktadır. Lelantus, standart kriptografik varsayımlar üzerinden yüksek gizliliği desteklemektedir. Ancak, bu gizlilik işlem tutarında geçerli değildir. Buna göre, yapılan işlemlerde gönderen ve alıcı gizli olsa bile, işlem tutarı gösterilmektedir.

Bunlara ek olarak, Firo’nun Dandelion++ isimli bir protokolü bulunmaktadır. Bu protokol sayesinde proje, kullanıcılarının IP adreslerini gizler. Böylece, üçüncü kişiler, işlem yapan kişinin IP adresine ve dolayısıyla konumuna ulaşamaz. Firo’nun ilginç yanlarından biri de bir seçimde kullanılmış olmasıdır. Buna göre FIRO blok zinciri, Tayland Demokrat Partisi’nin başkanlık seçimlerinde platform olarak kullanılmıştır. 127 bin oy kullanılan seçim, Blockchain ile gerçekleştirilen ilk büyük siyasi seçimdir.

FIRO ne işe yarar?

Firo’nun masternode’ları, sahiplerine fırsat yakalama ve bu süreçte ödüller kazanma olanağı tanır. Ek olarak, sahiplere pasif gelir fırsatı sağlamak için ana düğümlere %35 stake ödülleri de verilir. Firo ağı, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. Bu ağda, işlem gücü yüksek bilgisayarlar aracılığıyla işlem doğrulayarak para kazanabileceğiniz anlamına gelir. FIRO coin, gizli ve anonim bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz ve istediğiniz adrese varlık gönderebileceğiniz kripto para birimidir.

Firo nedir? FIRO nasıl alınır?

Firo’yu birçok büyük borsa listelemektedir. Altcoin şu anda Binance, Huobi Global ve Gate.io gibi kripto para borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, kripto parayı satın almak için öncelikle bu borsalardan birine üye olup kimliklerini doğrulamalıdır. Bunun ardından, cüzdanlarına FIRO paritelerine uygun bir varlık yüklemeli ve kripto para için alım emri vermelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.