Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,587.50
+3.07
ETH
$1,854.97
+1.44
LTC
$90.46
+2
DASH
$43.37
+3.24
XMR
$155.92
+3.09
NXT
$0.00
+3.07
ETC
$18.34
+1.05
DOGE
$0.07
+1.48
ZEC
$33.68
+3.82
BTS
$0.01
+1.54

Bitcoin Fiyatında 10 Hafta Sonra Bir İlk: İşte Beklentiler!

0 38

Arka arkaya dokuz hafta boyunca, bir öncekinden daha düşük seviyelerde haftalık kapanış gerçekleştirdikten sonra Bitcoin, sonunda bu olumsuz eğilimi kırmayı başardı. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi, Mart ayının sonundan bu yana ilk yeşil haftalık mumunu işaretledi ve yaklaşık üç ay içinde ilk haftalık yeşil mumu kaydetmeyi başardı. Peki, sırada hangi seviyeler var?

Bitcoin, Mart ayından bu yana ilk defa haftayı artıda kapattı

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, Mart ayından bu yana kademeli şekilde geri çekilmeler yaşamaya başladı. Haftalar sonra, art arda kırmızıyla kapanan haftalık mumlarla rekor kırdı. Yazım itibarıyla BTC, yüzde 4.9’luk bir yükseliş ile 31.273 dolardan el değiştiriyor. Haftalık bazda ise yüzde 6 oranında artış yaşadı. Bu durum BTC yatırımcıları için kısa vadede rahat bir nefes anlamına gelse de, düşüş trendinin tamamen tersine dönüp dönmediği konusu merak ettiriyor. Bazı analistler, bunun sadece bir ayı piyasası rallisi olabileceğini ve önümüzde biraz daha düzeltme olabileceğini öne sürüyor.

BTC, 200 günlük hareketli ortalamanın (DMA) üzerinde işlem görüyor. Tarihsel olarak görülen seviyelere bakıldığında BTC, mevcut seviyelerin yüzde 25 kadar altında olan 200 DMA’nın altında dip seviyelerini gördü. Ünlü bir kripto para analisti olan Rekt Capital, bu durumu aşağıdaki ifadelerle açıklıyor:

Tarihsel olarak BTC, 200 haftalık hareketli ortalamanın altında, civarında dip yapma eğilimindedir. BTC’nin mevcut fiyatlardan 200 MA’ya göre dibe inmesi için yüzde 25 daha düşmesi gerekecek.

Madenciler satış gerçekleştiriyor

Bu sırada on chain veri kaynağı Glassnode’dan gelen veriler, BTC madencilerinin son piyasa düzeltmesi sırasında yoğun bir satış işlemi gerçekleştirdiğini gösteriyor. Glassnode, Bitcoin madencilerinin son satışlarından bu yana net bir şekilde “dağıtıcı” haline geldiğini söylüyor. Madencilerin elinde tuttukları BTC miktarı, aylık bazda 5-8 bin arasındaki BTC ile yüksek oranda düştü.

Bitcoin 100 Bin Dolardan Önce Bu Dipleri Görebilir!

CoinMetrics’ten alınan verilere atıfta bulunan Bloomberg verileri, Bitcoin madencilerinin Mayıs ayının son ayında borsalara yaklaşık 200.000 BTC aktardığını gösteriyor. Satıcılardan bazıları, Riot Blockchain gibi halka açık en iyi madencilik firmalarını içeriyor. Madencilik donanım pazarı ve barındırma hizmetleri sağlayıcısı Compass Mining’in içerik direktörü Will Foxley, madencilerin yalnızca makro ortamı düşündüğünü ve operasyonlarını güvende tutmak için BTC’yi bu seviyelerde ihtiyatlı bir şekilde sattığını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.