Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,851.38
+2.29
ETH
$1,901.80
+3
LTC
$91.41
+1.85
DASH
$43.32
+1.14
XMR
$155.31
+0.92
NXT
$0.00
+2.29
ETC
$18.36
+0.16
DOGE
$0.07
+0.66
ZEC
$33.68
+0.87
BTS
$0.01
+0.09

EasyFi Nedir? EZ Ne İşe Yarar?

0 41

EasyFi nedir? EasyFi, merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasında adından söz ettiren bir borç verme protokolüdür. Buna göre kullanıcılar, protokol aracılığıyla borç alıp verebilmekte ve faiz kazancı elde edebilmektedir. Bu makalede, EasyFi nedir, nasıl çalışır, EZ coin ne işe yarar gibi yatırımcıların cevabını aradığı soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık.

EasyFi nedir?

EasyFi, DeFi odaklı bir Blockchain projesidir. Proje, layer-2 üzerinde çalışan, küresel bir borç verme protokolüdür. Bu kapsamda protokol, yüksek oranda ölçeklenebilirlik ve birleştirilebilirliğe sahiptir. Ayrıca, bu özelliklerini kullanarak, kripto topluluğu tarafından benimsenmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle protokol, tamamen açık ağlarla çalışmaktadır ve açık kaynaklı bir altyapıya sahiptir. Ek olarak EasyFi, zincirler ve özel platformlar arasında varlık transferine de olanak tanımaktadır.

Projeyle dijital varlıkların ve finansal ürünlerin borç olarak alınıp verileceği bir platform yaratmak amaçlanmıştır. Bu şekilde, kullanıcılar daha kolay bir biçimde kredi işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Uçtan uca varlık gönderimini mümkün kılan platform, halka açık ağlarda çalışır. Ayrıca, açık bir ağ altyapısı ile hizmet verir. Protokol, blok zinciri işlemlerini doğrulamak amacıyla Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. Bu modelde kullanıcılar, altcoin staking yoluyla ağ doğrulayıcı olabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak platform, Ethereum ağıyla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle cüzdan entegrasyonu oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca platformun bir yerel kripto para birimi bulunmaktadır. Bu kripto para biriminin adı EZ coin’dir.

EZ coin nedir? Ne işe yarar?

Yukarıda bahsedildiği üzere EZ coin, EasyFi projesinin yerel kripto para birimidir. EasyFi diğer borç verme protokolleri gibi kredi hizmetleri sunmaktadır. Ancak, proje aynı zamanda bir merkeziyetsiz borsa (DEX) olarak çalışmaktadır. Buna göre, varlık ticareti, madencilik ve staking yapmak mümkündür.

EZ coin’in birincil amacı, ağın merkeziyetsizliğini sağlamaktır. Yani EZ bir yönetişim tokenidir. Yönetişim tokenlerinin sahipleri, platformda alınan kararlarda oy kullanabilmektedir. Bununla birlikte yönetişim, EZ’in tek kullanım durumu değildir. EZ sahipleri, staking yoluyla blok zinciri doğrulayıcısı da olabilirler. Buna göre doğrulayıcılar, EZ tokenlerini platformun akıllı sözleşmelerine kilitleyerek işlem doğrulamaktadır. İşlem doğrulayıcıları, protokol tarafından EZ token ödülleri verilerek teşvik edilmektedir.

EasyFi nedir? EZ coin nasıl alınır?

EasyFi projesine ilgi duyan yatırımcılar EZ coin’i çeşitli kripto para borsalarından satın almaktadır. EZ’i listeleyen borsalar; Binance, Gate.io, BKEX ve Hotbit’tir. İlgili yatırımcılar, öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır. Ardından, cüzdanlarına EZ paritelerine uygun bir para birimi yüklemeli ve token için alım emri vermelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.