Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,851.38
+2.29
ETH
$1,901.80
+3
LTC
$91.41
+1.85
DASH
$43.32
+1.14
XMR
$155.31
+0.92
NXT
$0.00
+2.29
ETC
$18.36
+0.16
DOGE
$0.07
+0.66
ZEC
$33.68
+0.87
BTS
$0.01
+0.09

Ergo Nedir? ERG Ne İşe Yarar?

0 44

Ergo nedir? 2019 yılında başlatılan Ergo, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson tarafından kurulan bir Blockchain ağıdır. Bu makalede Ergo nedir, özellikleri nelerdir ERG nedir, ne için kullanılır, nasıl alınır gibi yatırımcıların sık sorduğu soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık.

Ergo nedir?

Ergo, merkeziyetsiz finans (DeFi) ürün ve özellikleri ile donatılan, enerji verimli ve güvenli bir Blockchain’dir. Ağ, Bitcoin ve Ethereum ağı arasındaki boşluğu doldurmak için tasarlanmıştır. Buna göre Ergo, güvenlik için Bitcoin’in Proof-of-Work konsensüs mekanizmasından yararlanmaktadır. Bunun yanında, DeFi ürünleri için Ethereum ağının akıllı sözleşme teknolojisini kullanmaktadır. Ağ, Bitcoin madencilik protokolünün farklı bir versiyonunu kullanmaktadır. Bu versiyona “Autolykos” adı verilmiştir. Autolykos protokolü, büyük madencilik havuzlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Bunun sonucunda ağ, daha enerji verimli bir hale gelmektedir. Ayrıca, Ergo, Bitcoin ağının Proof-of-Work mekanizmasının çevreye verdiği zararı minimuma indirmek için, düğümlerdeki madencilik boyutunu sınırlamaktadır.

Tüm bunlara ek olarak Ergo, programlanabilir bir blok zinciri olarak öne çıkmaktadır. Buna göre geliştiriciler, Ergo içerisinde merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) üretebilmektedir. Ergo’daki mevcut dApp’ler arasında SigmaUSD ve Ergo Auction House bulunmaktadır. dApp oluşturma imkânı bakımından Ergo, Ethereum’la aynıdır. Ancak, Ethereum’dan farkı, uygulama geliştirmek için herhangi bir gas ücreti gerektirmemesidir. Ergo’nun ErgoDEX isimli bir DEX’i de piyasada yer almaktadır. Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) kullanan bu DEX, Ergo ve Cardano ağları arasında likidite paylaşımı için kullanılmaktadır.

ERG nedir? Ne işe yarar?

2021’nin ERG, Ergo ağının yerel kripto para birimidir. Tıpkı çoğu blok zincirinde olduğu gibi ERG de yönetişim ve madencilik amacıyla kullanılmaktadır. Kullanıcılar, ERG varlıklarını yakarak, platformun geleceği için alınan kararlarda oy hakkı elde etmektedir. Bunun yanında isteyen kullanıcılar, Blok doğrulayıcısı da olabilmektedir. ERG madenciliği yapılabilen bir altcoin’dir. Buna göre kullanıcılar, ağda gerçekleştirilen çeşitli işlemleri, bilgisayarları aracılığıyla doğrulayabilmektedir. İşlem doğrulayan kullanıcılar, emekleri karşılığında ERG coin ile ödüllendirilmektedir.

Yazının yazıldığı sırada Ergo (ERG), 77.9 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Buna ek olarak, altcoin’in maksimum arzı olan 97.73 milyon ERG’nin %33’üne denk gelen 32 milyon ERG dolaşımdaydı.

Ergo nedir? ERG nasıl alınır?

Ergo (ERG) projesi ile ilgilenen yatırımcılar, ERG’nin listelendiği bir kripto para borsası bulmalıdır. ERG, şimdilik KuCoin, Gate.io, CoinEx ve HotBit borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup hesaplarını doğrulamalıdır. Bunun ardından, cüzdanlarına ERG paritelerine uygun bir varlık yatırmalıdır. Daha sonra ise ERG için alım emri vermek ve borsanın işleminizi gerçekleştirmesini beklemek gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.