Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,213.77
-0.36
ETH
$1,904.28
+0.02
LTC
$95.51
-1.27
DASH
$43.07
+0.21
XMR
$149.52
+1.69
NXT
$0.00
-11.43
ETC
$18.18
-0.27
DOGE
$0.07
-0.14
ZEC
$32.26
-0.46
BTS
$0.01
-13.44

TRON Mucidi Binance’e O Altcoin’den Yolladı: Bunlardan Alacak!

0 50

Tron DAO rezervinin, rezerv olarak 100 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) ve Tron (TRX) satın alacağı ortaya çıktı. Bu plan, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın tweet’i ile ortaya çıktı. İşte detaylar…

TRON’dan Justin Sun’ın tweet’i, yeni planların haberini verdi

TRON, sektördeki en büyük Blockchain ağlarından biridir. Pazarlamasıyla tanınan oldukça popüler bir kripto para figürü oyuncusu olan Justin Sun tarafından kuruldu. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere TRX, TRON’da kullanılan yerel kripto paradır. Ekosistemde ayrıca bir stablecoin olan USDD var. USDD, TRON DAO tarafından stabil bir ödeme para birimi olarak oluşturulur. TRON DAO’sunun rezervi, TRONBlockchain’indeki tüm stablecoin’leri denetler ve yerel TRON USDD stablecoin’ini yönetir.

Stablecoin’ler, normalde volatiliteye ve bazen diğer kripto para birimlerine likidite kaybına neden olacak fiyat dalgalanmalarına dayanmak için oluşturulmuş kripto para birimleri. Justin Sun’ın yakın tarihli bir tweet’i, TRON’un USDD’yi dengelemek için bir rezerv olarak kullanılmak üzere 100 milyon dolar değerinde Bitcoin ve TRX satın almayı planladığını ortaya koyuyor. Bu durum, TRX ve BTC rezervlerinin teminat olarak sağlanması yoluyla olacaktır. Bu nedenle, arz ve talebi kontrol etmek için algoritmik formüller kullanılır. TRON, bu amaçla Binance borsasına 100 milyon USDT taşıdı.

Tron DAO rezervi, rezerv olarak daha fazla BTC ve TRX satın almak için USDT rezervini harekete geçirdi.

TRON neden böyle bir yol seçti?

TRON’un hareketini neyin tetiklediği hemen belli değildi, ancak Terra tarafından oluşturulan stabil bir kripto para olan UST’nin son çöküşü göz önüne alındığında, TRON gibi diğer şirketlerin stablecoin’lerini, bu durumda USDD’yi benzer bir kaderle karşılaşmaktan korumak için önlem almak istemesi şaşırtıcı değil.  Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere 10 Mayıs’ta Tron DAO, 15 milyon doların üzerinde ortalama 31.000 dolar ve 45.6 milyon dolar karşılığında 600 milyon TRX ile 500 Bitcoin satın aldı. Genel olarak, TronDao rezervlerini korumak için 60 milyon dolardan fazla harcadı.

TRON Mucidi Duyurdu

Bu yazının yazıldığı sırada USDD, küçük bir değişiklikle 1 dolarlık sabit bir fiyattan işlem görüyor. TRX, 24 saatlik yaklaşık yüzde 4 düşüşle 0,08 dolar gibi iyi bir fiyatla işlem görüyor. Bitcoin piyasası son zamanlarda volatildi ve 29 bin dolar ile 31,5 bin dolar arasında sallanıyor. Bununla birlikte, uzmanlara göre 100 milyon dolarlık bir satın alma, onu harekete geçirebilir ve muhtemelen fiyatı etkileyebilir. Ancak, daha büyük BTC piyasasına kıyasla miktar küçük kalıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.