Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,073.44
-2.83
ETH
$1,866.58
-2.18
LTC
$89.52
-2.98
DASH
$41.76
-4.59
XMR
$147.60
-3.64
NXT
$0.00
-2.83
ETC
$17.94
-1.97
DOGE
$0.07
-1.02
ZEC
$32.19
-5.04
BTS
$0.01
-2.08

Frontier Nedir? FRONT Ne İşe Yarar?

0 39

Frontier nedir? Frontier (FRONT) Ethereum ve BSC gibi blok zincirlerine merkeziyetsiz finans (DeFi) desteği getirmeyi amaçlayan projedir. Bu makalede Front nedir, nasıl çalışır, FRONT coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği sorulara yanıt bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, merak eden okurlarımız için derledik.

Frontier nedir?

Frontier, herhangi bir blok zincirinden bağımsız olarak çalışan ve piyasanın lider DeFi toplayıcısı olmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Proje, blok zincirinden bağımsız olarak tüm kullanıcıların, DeFi ürün ve hizmetlerine erişebilmesi için yaratılmıştır. Buna göre Frontier; Harmony, Ethereum ve BSC gibi birçok blok zincirine DeFi desteği ekler. Projenin yerel kripto para birimi FRONT coin’dir.

Bunlara ek olarak proje; stake, kredi işlemleri, varlık ticareti gibi DeFi ürünlerinin birkaç uygulama yerine tek bir platformda gerçekleştirilebilmesini amaçlamaktadır. Ayrıca ağdaki kullanıcılar; staking, DeFi pozisyonları, en iyi oranlı varlık takası, likidite madenciliği ve teminatlandırılmış borç pozisyonu oluşturma ve izlemesini yönetebilmektedir. Projenin, diğer DeFi projelerinin aksine birçok cüzdan uygulamasıyla entegrasyonu da bulunmaktadır. Bu cüzdanlar arasında MetaMask, FortMatic, Coinbase Wallet, Trust Wallet öne çıkmaktadır.

FRONT nedir? Ne işe yarar?

FRONT, Frontier platformunun yardımcı tokenidir. Başlangıçta yalnızca Ethereum ağı üzerinde ERC-20 kontratıyla çalışan token, zamanla BSC ve Solana ağlarına da köprülenmiştir. Tokenin yaratılma amacı ise, DeFi alanındaki yüksek maliyetler nedeniyle dezavantajlı olan küçük yatırımcılara hitap etmektir. FRONT’un maksimum arzı 100 milyon adet olarak sınırlandırılmıştır. Bununla birlikte, Frontier ekosistemi içerisinde çeşitli kullanım durumlarına sahiptir.

Bu kullanım durumları arasında yönetişim, staking ve likidite madenciliği yer alır. Buna göre FRONT sahipleri, merkeziyetsiz bir biçimde yönetilen Frontier içerisinde topluluğa teklif sunabilir ve sunulan tekliflerde oy kullanabilir. Bu şekilde platform topluluk tarafından yönetilmektedir. Tokenin bir diğer kullanım durumu olan staking ise, FRONT sahiplerinin, tokenlerini akıllı sözleşmelere kilitlemesini ifade eder. Böylece, işlemleri doğrulayan kullanıcılar, ek FRONT token ödülleri kazanmaktadır. Son olarak FRONT’u elinde bulunduran kullanıcılar, varlık havuzlarına likidite sağlayarak pasif gelir elde edebilmektedir.

Avantajları nelerdir?

Kullanıcıların, merkeziyetsiz finans alanındaki işlemleri gerçekleştirmesini daha kolay hale getirmektedir.Kâr potansiyeli, DeFi’nin büyümesiyle doğru orantılı olarak artmaktadır.DeFi yatırımcıları için güçlü bir alternatif platformdur.

Dezavantajları nelerdir?

FRONT’un birbiriyle çelişen farklı analizler bulunmaktadır. Bu nedenle ekstra riskli bir varlık olarak görülebilir.Güvenlik altyapısının zayıf kalması, bilgisayar korsanlarını platforma çekebilir.

Frontier nedir? FRONT nasıl alınır?

FRONT, mevcut olarak birçok büyük kripto para borsasında işlem gören bir ERC-20 tokenidir. Tokeni listeleyen borsalar arasında Binance, Huobi Global, Gate.io, KuCoin öne çıkmaktadır. İlgili yatırımcılar, öncelikli olarak bu borsalara üye olmalı ve kimliklerini doğrulamalıdır. Bunun ardından, FRONT paritelerine uygun bir varlığı cüzdanlarına yatırmalı ve token için alım emri vermelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.