Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,073.44
-2.83
ETH
$1,866.58
-2.18
LTC
$89.52
-2.98
DASH
$41.76
-4.59
XMR
$147.60
-3.64
NXT
$0.00
-2.83
ETC
$17.94
-1.97
DOGE
$0.07
-1.02
ZEC
$32.19
-5.04
BTS
$0.01
-2.08

GateToken Nedir? GT Ne İşe Yarar?

0 45

GateToken nedir? GateToken (GT), dünyanın en popüler kripto borsalarından biri olan Gate.io’nun kripto para projesidir. Bu makalede GateToken nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların sıklıkla arattığı soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

GateToken nedir?

Gate.io borsasının yerel kripto para birimi olan GateToken, GateChain blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Buna göre GT, Gatechain ve dolayısıyla Gate.io’daki çeşitli kullanım durumlarıyla ekosistemin devamlılığını sağlamaktadır. Gatechain, halka açık bir blok zinciri ve ürün ekosistemidir. Ağda yeni zincir üstü güvenlik hesabı ve özelleştirilebilen kurtarma özelliği gibi çeşitli yeni ürünler bulunmaktadır. Ek olarak GateChain, varlık düzenleme ve kurumsal abonelik hizmeti vermektedir. Ağın kullanıcıları, varlıklarını birden fazla Blockchain arasında transfer edebilmekte ve ödeme yapabilmektedir. Ayrıca ağ, Delegated Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. Böylece kullanıcılar, staking ödülleri kazanabilmektedir.

GateToken ne işe yarar?

GateToken, GateChain ağının ve Gate.io borsasının yerel kripto para birimidir. GT token, ağdaki tüm işlem ücretlerini ödemek ve oluşan çeşitli maliyetlerini ödemek için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, GateChain ağındaki merkeziyetsiz uygulama (dApp) geliştiricilerinin, işlem gerçekleştirmek için GT sahibi olması gerekmektedir. GateToken’in bir diğer kullanım durumu ise DPoS mekanizması kullanan GateChain’de staking yapmaktır. Buna göre, kullanıcılar varlıklarını akıllı sözleşmelere belirli bir vadeyle kilitler. Böylece vade sonunda ek GT token ödülleri kazanabilirler. Staking, ağı daha güvenli hale getirirken, kullanıcıları ödüllendirir.

GT’nin avantajları nelerdir?

GT sahipleri, GateChain içerisinde staking, özel etkinliklere katılım, VIP üyelik gibi çeşitli avantajlar elde eder.Ekosistem GateToken için yeni kullanım durumları üzerinde çalışmaktadır. GateChain ve Gate.io borsasının gelişmesi GT’nin fiyatını artırabilir.GateToken yakımı yoluyla kendini güvenceye alan GateChain, tokenin arzını azaltarak fiyatını yükseltmektedir.Gate.io, Crypto Exchange Ranks’ın (CER) araştırmasına göre 2021’in en güvenli kripto para borsasıdır. Bu durum, yatırımcılara güven vermektedir.

GT’nin dezavantajları nelerdir?

GateToken, Gate.io borsasıyla doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle, borsanın müşteri kaybetmesi durumunda tokenin fiyatının düşme ihtimali mevcuttur.Bununla birlikte, Gate.io veya GateChain’in saldırıya uğraması GT tokenin fiyatını olumsuz etkileyebilir.Kripto paraların doğasındaki yüksek oynaklık GateToken’de de mevcuttur. Buna göre, oynaklığı yüksek varlıkların fiyatı, daha geniş bir aralıkta dalgalanmaktadır.

GateToken nedir? GT nasıl alınır?

Kripto para yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar, GateToken’i birçok büyük ve güvenilir kripto para borsasında bulabilir. GT, mevcut olarak Gate.io, Huobi Global, BitFinex, FTX ve LBank’ta işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu borsalara üye olup, kimliklerini doğrulamalıdır. Ardından, GT paritelerine uygun bir varlığı cüzdanlarına yatırmalı ve token için alım emri vermelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.