Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,060.67
-2.34
ETH
$1,867.00
-1.92
LTC
$89.48
-2.82
DASH
$41.81
-4.02
XMR
$148.44
-3.2
NXT
$0.00
-2.34
ETC
$17.98
-1.69
DOGE
$0.07
-1.22
ZEC
$32.21
-4.53
BTS
$0.01
-2.37

Santiment: Akıllı Para Bu 2 Altcoin’e Akıyor! Fırlayabilirler

0 44

Analiz firması Santiment, dünyanın en varlıklı kripto yatırımcılarının piyasadaki düşüşe rağmen lider altcoin Ethereum (ETH) konusunda yükselişe devam ettiğini söylüyor. Santiment ayrıca Chainlink’e (LINK) de dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Santiment, lider altcoin Ethereum’a dikkat çekti

Santiment’e göre, borsa dışı ilk 10 cüzdan portföylerinde yüksek bir Ethereum oranını koruyor ve şimdi borsalardan 3.4 kat daha fazla ETH tutuyor. Firma, bunun en büyük balinaların önde gelen altcoin’i sıkı bir şekilde tuttuğunu gösterdiğini söylüyor. Santiment’in Twitter hesabında aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Ethereum’un borsa dışı ilk 10 adresi, borsa dışı ilk 10 balina üzerinde sahip olunan yüksek ETH oranını koruyor. Muazzam bir şekilde 3.4 kat daha fazla token tutulmasıyla, hala fiyatların istikrar kazanabileceğine dair bir inanç var gibi görünüyor.

Santiment ayrıca, derin cebe sahip yatırımcıların Chainlink (LINK) biriktirdiğini söylüyor. Firma, merkezi olmayan oracle ağının fiyatının 6.00 doların altına düştüğü geçen aydan bu yana balinaların varlığı stokladığını söylüyor. Platform, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Chainlink, son 2 saat içinde yüzde 9 pumpladı ve biriken balinalar sermaye kazanıyor. 30 Mart’ta dumplama başladıktan sonra, Mayıs başında fiyatların düşmesiyle yeniden birikmeye başladılar. Kasım ayından bu yana ilk kez arzın yüzde 25’inden fazlasını ellerinde tutuyorlar.

Cardano ve HNT de iyi performans gösteriyor

Analiz firması, LINK’in Cardano (ADA) ve Helium (HNT) ile birlikte Haziran ayı başlarında kripto piyasasının yüksek volatiliteye rağmen iyi performans gösterdiğini söylüyor. Bu arada, Bitcoin (BTC) ve Ethereum fiyatları yatay hareket ediyor. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere kripto fiyatları Haziran ayının açılış haftasında çılgınca düştü, ancak sonuç esas olarak Bitcoin ve Ethereum için hareket olmadı. Santiment, “Altcoinler ise ADA, LINK ve HNT’nin iyi performans göstermesiyle birbirlerinden büyük ayrışmalar gösterdi,” ifadelerini kullandı.

Santiment ayrıca, Bitcoin arzının borsalardaki oranının şu anda Aralık 2018’den bu yana en düşük olan yüzde 10’da olduğunu ortaya koyuyor ve bu da uzun vadeli sahipleri arasında yükseliş duruşunun bir işareti olabilir. Santiment’e göre Mayıs ayındaki volatilitenin panik satışları için borsalara hareket eden BTC akışına neden olmasının ardından borsalardaki BTC arzının oranı yüzde 9.9’a düştü. Bu durum, elinde uzun süredir coin tutan yatırımcıların güveninin işareti olarak gösteriliyor. Söz konusu oran, son 3.5 yıldır hiç bu kadar düşük olmamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.