Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,091.49
+4.74
ETH
$1,905.27
+4.05
LTC
$91.63
+3.36
DASH
$44.11
+4.13
XMR
$155.25
+2.45
NXT
$0.00
-6.9
ETC
$18.50
+1.7
DOGE
$0.07
+0.56
ZEC
$34.39
+5.04
BTS
$0.01
+2.44

Kripto Araştırmacısı: Bu Altcoin Sıradaki LUNA Olabilir!

0 59

Mayıs ayında, Terra (LUNA-UST) ekosistem çöküşü tarihi bir satışı tetikledi. Aşırı satış baskısı, bu iki kripto para birimini piyasadan sildi. Bir kripto araştırmacısına göre benzer bir fiyasko daha görebiliriz. DeFi platformu Lido’da stake edilen Ethereum’u temsil eden bir token olan Lido Staked Ethereum (stETH), son 24 saat içinde keskin bir şekilde ayrıldı.

Lido Staked Ethereum (stETH), sıradaki LUNA mı?

stETH, Lido üzerinde ETH için kullanılmaktadır. STETH, son 24 saatte yaklaşık %5,87 düşüşle 1,641.96 dolardan işlem görüyor. Şu anda 1,727.03 dolar olan ETH’ye 1:1 oranında işlem yapması gerekiyor. Ancak Curve Finance kaynaklı dengesizlik bu mekanizmayı bozdu.

Kripto araştırmacısı “SmallCapScience”, bir tweette olayı aydınlatıyor. Tokenin ayrıştırılmasının Curve Finance likidite havuzundaki büyük bir dengesizlikten kaynaklandığını belirtiyor. Uzmana göre havuzdaki dengesizliğin daha da kötüleşerek stETH’de daha fazla kayıplara neden olması muhtemel.

Bu durum, 1.5 milyar dolarlık stETH balinalarından biri olan Alameda’nın satışlarıyla daha da kötüleşti. Şimdi, Terra’da görülenler gibi fiyatları büyük ölçüde düşürerek daha geniş bir piyasa çöküşü kapıda olabilir.

stETH depegging nasıl işleyecek?

Alameda, DeFi tokeninin en büyük yedi yatırımcısından biridir. Curve Finance’teki takaslar yoluyla olan 1,5 milyar dolarlık kayıp, LUNA’ya benzer bir çöküşle tehdit ediyor. STETH balinaları, risk sermayedarları Jump, Three Arrows ve Andreessen Horowitz dahil olmak üzere LUNA çöküşüne karışan birkaç dev yatırımcıdan oluşuyor. Diğer balinalar tarafından, özellikle Curve aracılığıyla yapılan herhangi bir satış, stETH çöküşünü körüklüyor. Bu durum, likidite havuzlarında daha fazla dengesizliğe neden olarak tokenin değerini tehdit ediyor.

Yatırım Şirketi, Bu Altcoin İçin Dev Fon Oluşturdu!

Böylece, özellikle müşteri fonlarını stETH’ye yatıran platformlar için, ETH kullanımını maliyetli bir iş haline getirecek. Sonuç olarak, büyük bir fon çıkışı riski var. Aynı zamanda stETH’nin TerraUSD kadar keskin bir şekilde düşmesi beklenmektedir.

Celsius Network, büyük ölçüde stake edilen Ethereum’a maruz kalıyor

Araştırmacı “SmallCapScience”, DeFi platform Celsius’un stETH’de 1,5 milyar dolarlık bir pozisyona sahip olduğunu söyledi. Ayrıca müşterilerine yaklaşık 1,2 milyar dolar borç biriktirdiğini kaydetti. stETH düşmeye devam ederse, Celsius müşteri ödemelerini yerine getiremeyecek. Bu durum, Celsius’un sürekli olarak hack’ler, açıklardan yararlanmalar ve LUNA çöküşü nedeniyle likit fonlarını kaybettiğini gösteren verilerle daha da kötüleşiyor.

Bu Altcoin Sıradaki LUNA Olabilir

Yatırımcıların pozisyonlarını haftada yaklaşık 50.000 ETH oranında kullanmaya çalıştıkları göz önüne alındığında, firma muhtemelen itfaları yakında dondurabilir. Firmanın yerel tokeni CEL, potansiyel senaryoya şimdiden tepki veriyor. kriptohaberler.net olarak bildirdiğimiz üzere CEL fiyatı, son 24 saat içinde yaklaşık %30 değer kaybetti. Yazım sırasında 0.4735 dolardan işlem görüyor. Böylece 2020’nin sonundan bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.