Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,888.01
+2.71
ETH
$1,898.72
+3.11
LTC
$91.41
+2.6
DASH
$43.43
+2.21
XMR
$156.39
+1.7
NXT
$0.00
+2.71
ETC
$18.41
+0.93
DOGE
$0.07
+1.29
ZEC
$33.75
+2.43
BTS
$0.01
+0.84

Elon Musk Bomba Tweet Attı: Bu Altcoin Web69’u Yapabilir!

0 53

Tesla yöneticisi Elon Musk, Jack Dorsey’in yalnızca Bitcoin’e odaklanacak bir Web5 merkezi olmayan ağ oluşturduğu raporlarına tepki gösterdi. Kripto para topluluğu, Block’un bir yan kuruluşu olan TBD’nin Bitcoin (BTC) merkezli yeni bir merkezi olmayan ağ oluşturmayı planladığı haberine olumlu tepki verdi.

Jack Dorsey, “Web5” duyurusu yaptı

Dün yapılan bir duyuruya göre firma, Block’un kurucusu Jack Dorsey’in Bitcoin’in internetin evriminde ayrılmaz bir rol oynama vizyonuna uygun bir proje olan “Web5” adlı merkezi olmayan bir web kuracak. Dünya hala interneti merkezden uzaklaştırmak için Blockchain teknolojisini kullanan Web3’e odaklanırken, Dorsey zaten tek bir Blockchain’e – Bitcoin’e odaklanmaya eğilimli Web5’i kurmak için hamleler yapıyor. “wandrinstar” Twitter kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan bir Dogecoin meraklısı olan Dorsey’in Web5’i kurma planlarıyla ilgili haberler hakkında yorum yaparken, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Jack ve Bitcoin web5 oluşturabilirse, Dogecoin web69 oluşturabilir.

Elon Musk, Dogecoin İçin Beklenen 2. Haberi Verdi!

Elon Musk ve Jack Dorsey’in tepkisi

Tweet’in ardından Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Elon Musk’ın cevap vermesini istedi. Jack Dorsey, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Senin sıran @elonmusk

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere her zaman Dogecoin’in savunucusu olan ve kripto para biriminin internetin para birimi haline gelmesi için yaygın olarak benimsenmesi için bastıran Musk, Web69’un harika olacağını belirtti. Dorsey tamamen Bitcoin’e odaklanırken, Musk’ın kripto dikkati hem BTC hem de Dogecoin’e odaklanıyor.

Musk, ekonominin kötüleşeceğine inanıyor

Bu sırada, geçtiğimiz günlerde Elon Musk, ekonomi hakkında içinde kötü bir his olduğunu açıklamıştı. Elon Musk, yöneticilere işten çıkarmaları ve küresel işe alımların dondurulduğunu bildiren bir e-posta gönderdi. Musk’ın açıklamaları, JPMorgan Chase’in başkanı ve CEO’su Jamie Dimon’un ABD ekonomisinin “kasırga benzeri” sorunlarla karşı karşıya olduğunu belirtmesinden hemen sonra geldi.

Musk’ın gelecekteki bir ekonomik çöküşe dair kasvetli öngörüsü ve bunun büyük otomobil üreticileri üzerindeki yansımaları, sektördeki türünün en açık ve net olanı. Dünyanın en zengin bireyinin tahmini, piyasalara daha fazla sefalet getirebilir. ABD hisse senetleri vadeli işlemleri kırmızı bölgeye daha da düştü, ancak kripto piyasası oldukça istikrarlı kaldı. Ekonomistler ve uzmanlar, ABD’nin hızla artan gıda ve benzin fiyatlarının bir sonucu olarak resesyona gireceğini tahmin ederek Musk’ın endişelerine katılıyor. Artan işsizlik oranları ekonomik gerginliğe katkıda bulunabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.