Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,091.49
+4.74
ETH
$1,905.27
+4.05
LTC
$91.63
+3.36
DASH
$44.11
+4.13
XMR
$155.25
+2.45
NXT
$0.00
-6.9
ETC
$18.50
+1.7
DOGE
$0.07
+0.56
ZEC
$34.39
+5.04
BTS
$0.01
+2.44

Ethereum Merge Yükseltmesi Ertelendi: ETH Çakıldı!

0 74

Ethereum’un geliştiricilerin yıllardır vaat ettiği daha enerji verimli bir sisteme büyük geçişi, madencileri Blockchain’den yavaşça başlatmak için tasarlanmış bir “zorluk bombasını” geciktirmeyi planlama yolunda olmalarını açıklamasıyla suya düştü. Her zaman Ethereum’un bir parçası olan özel bir kod olan zorluk bombası (difficulty bomb), altta yatan token madenciliğinin hesaplama zorluğunu hızla artırıyor.

Ethereum Merge yükseltmesi erteleniyor

Bomba patladığında ve rotasını yürütmesine izin verildiğinde, Merge (birleşme) – Ethereum’un emir işlemleri için proof of stake (PoS) sistemine geçişi için sayılı günler kalacak. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere, kullanıcılar işlemler gerçekleştirmek için coin’leri stake ederler. Bu sürecin yüzde 99 daha az güç tüketmesi beklenir. Geliştiriciler, ağın en eski test ağlarından biri olan Merge on Ropsten için yazılımı çalıştırırken keşfettikleri çeşitli hataları gidermeye çalışıyordu. Bunun sonucunda, Cuma günü, zorluk bombasını ertelemeye karar verdiler.

Ethereum (ETH)'da Kritik Gelişme

Geliştiriciler, Merge için resmi olarak belirli bir tarih belirlememiş olsa da – Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, büyük bir sorun olmazsa bunun Ağustos ayında gerçekleşebileceğini söyledi. Bu durum, yükseltmenin daha fazla zaman alacağına yönelik endişeleri beraberinde getirdi. Görüşmeye katılan Thomas Jay Rush, “Geciktirmek size zaman kazandıracak. Topluluk için kötü görünüyor, ancak bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok,” ifadelerini kullandı.

Merge bu yıl gerçekleşemeyecek mi?

Zorluk bombası daha önce birkaç kez ertelenmişti. Bu ay sona ermesine rağmen, geliştiriciler tamamen devre dışı bırakmayı planlıyor. Daha sonra başka bir zamanda tekrar devreye almayı planlıyor. Bunu ne zaman yapacakları belli değil. Pek çoğu, Merge yakında gerçekleşeceği için ertelenmek zorunda kalmayacağını umuyordu. Buterin, geçen ay yaptığı açıklamada, geliştiricilerin daha fazla zamana ihtiyacı olursa, Birleştirmenin Eylül veya Ekim’e ertelenebileceğini söyledi.

Ethereum geliştiricilerini koordine eden Tim Beiko, “Merge’ün bu yıl gerçekleşmeme ihtimalinin sadece yüzde 1-10 olduğunu söyledi. Cuma günü yapılan toplantı sırasında geliştiriciler, zorluk bombası gecikmesinin Merge zamanlaması üzerinde hiçbir etkisi olmadığını vurguladı.  Beiko, zorluk bombasını makul bir süre geciktirmeden Merge için acele ederlerse geliştiricilerin tükenmişliğinden endişe duyulacağını söyledi.

Potansiyel gecikme, geliştiricilerin Çarşamba günü Ropsten’de yükseltmeyi gerçekleştirmesinin ardından Merge etrafındaki heyecanı azaltıyor. Ethereum için en eski test ağlarından biri olduğu için Ropsten, Birleştirmeyi test etmek, hataları kontrol etmek ve son sürecin sonucunu değerlendirmek için en gerçekçi teknik ortamlardan birini sağlayabilecekti.

Ethereum’un fiyatı çöktü

Bu gelişmelerin ardından, piyasa değeri ile en büyük altcoin olan Ethereum’un değeri, Mart 2021’den bu yana görülmeyen seviyelere geriledi. ETH’nin değeri, 1.661 dolar seviyelerine kadar düştü. Şu anda, Kasım 2021’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878 doların yüzde 65 kadar altında işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.