Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,201.81
+0.11
ETH
$1,899.52
+0.44
LTC
$96.00
-0.36
DASH
$43.05
+1.32
XMR
$149.32
+1.77
NXT
$0.00
-11.01
ETC
$18.31
+0.83
DOGE
$0.07
+0.18
ZEC
$32.12
-0.25
BTS
$0.01
-15.74

LUNA Çöküşünden Önce Coin’ler Mi Boşaltıldı? CEO Konuştu!

0 44

Terra (LUNA) kurucu Do Kwon, Terra’nın UST’den 2,7 milyar doları nakde çevirme iddialarını reddetti. İddialar, kurucusunun çöküş esnasında likiditeyi yapay olarak koruduğu yönünde. Bu esnada, 2,7 milyar dolarlık UST tahliye edildi. Ancak Kwon’a göre bu iddialar doğru değil.

LUNA çöküşünden önce 2,7 milyar dolar UST nakde çevrildi mi?

Söylenti, FatManTerra tarafından hazırlanan bir tweet dizisinin ardından ortaya çıktı. İddia, Kwon’un Terra ile ilişkili fenomenlerle birlikte likiditeyi yapay olarak korumasını içeriyor. Kwon, iddialara göre likiditeyi yapay olarak korurken fonları tahliye etmeye başladı. Ancak LUNA kurucusu bu iddiaları yalanlıyor…

Binance Çöken O Altcoin'e "Güvenli Yatırım" Dedi!

Terra’nın kurucu ortaklarından Do Kwon, yaklaşık üç yıl boyunca her ay 80 milyon dolar nakde çevirme iddialarını yalanlıyor. 11 Haziran’da, Kwon’un Tether (USDT) gibi ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin satın almak için çöküşten önce LUNA ve UST’den likiditeyi boşaltmaya katıldığını iddia eden çok sayıda doğrulanmamış rapor ortaya çıktı.

Kwon’un LUNA ve UST rezervlerini bozdurduğuna dair söylentiler, FatManTerra tarafından Twitter’da yayınlanan bir ileti dizisinin ardından, Kwon’un Terra fenomenleriyle birlikte likiditeyi yapay olarak korurken fonları nasıl tahliye etmeyi başardığına dair iddia edilen ayrıntıları paylaştıktan sonra su yüzüne çıktı.

Ancak girişimci, kripto topluluğuna, doğru olduğu kanıtlanana kadar söylentiyi körüklemekten kaçınmasını tavsiye etti:

Bu açık olmalı, ancak herhangi bir şeyden 2,7 milyar dolar kazandığım iddiası kesinlikle yanlış.

Do Kwon, fonların airdrop’tan geldiğini söylüyor

Olayın kendi tarafını paylaşan Kwon, son zamanlarda ayda 80 milyon dolar nakde çevirdiği söylentisinin, airdrop sırasında satın alınan LUNA varlıklarının çoğunu elinde tuttuğu iddialarıyla çeliştiğini belirtti. Ayrıca Kwon, son iki yıldaki gelirinin yalnızca TerraForm Labs’tan (TFL) nakit maaş olduğunu yineledi.

LUNA kurucusu: Sahip olduklarımın çoğunu kaybettim

Kwon topluluğa “yanlışlık yaymanın” tüm LUNA yatırımcılarının acısını artırdığını söyledi ve şunları ekledi:

Mağdur rolü oynamak istemediğim için fazla bir şey söylemedim, ancak çöküşte sahip olduklarımın çoğunu da kaybettim. Bunu defalarca söyledim ama gerçekten parayı pek umursamıyorum.

Terra'da Sular Durulmuyor: LUNA Mucidi Yeni Coin Peşinde!

Terra merkezli bir alt ekosistem olan Anchor Protocol’den bir geliştirici olan Bay B’nin söyleyecekleri var. İddiaya göre Kwon’u gerçekçi olmayan yüksek faiz oranları konusunda uyardı. Bay B, platformun sadece Terra ekosistemini sabit tutmak için %3,6 faiz oranı sunmak için tasarlandığını, ancak yayınlanmadan hemen önce %20 olarak değiştirildiğini söyledi:

Başından beri çökeceğini düşündüm (tasarladım), ama %100 çöktü.

Görünüşe göre, Bay B, Kwon’a faiz oranlarını düşürmesini önerdi. Ancak Do Kwon bu talebi reddetti.

Do Kwon Güney Kore’de yasal sorunlarla karşı karşıya

Mahkeme belgeleri, Do Kwon’un LUNA kazasından günler önce Terraform Labs Kore’yi feshettiğini ortaya koyuyor. Kwon, yasal belgelere göre, çöküşünden hemen önce, Güney Kore’deki varlıkları Terraform Labs Kore’yi feshetti. Ofisleri feshetme kararını 30 Nisan’daki bir hissedar toplantısında aldılar. Ancak zamanlama kripto para topluluğu içinde öfkeye neden oldu.

Tahmin edilebileceği gibi, Terra’nın patlamasının ardından bu hafta piyasada yankılanmaya devam etti. kriptohaberler.net haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Güney Kore hükümeti durumu araştırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.