Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,073.44
-2.83
ETH
$1,866.58
-2.18
LTC
$89.52
-2.98
DASH
$41.76
-4.59
XMR
$147.60
-3.64
NXT
$0.00
-2.83
ETC
$17.94
-1.97
DOGE
$0.07
-1.02
ZEC
$32.19
-5.04
BTS
$0.01
-2.08

Dikkat: Bu Altcoin ile İlgili Panik Oluşturacak İddialar Var!

0 55

Altcoin USDT’yi çıkaran Tether, ticari senet portföyünün yüzde 85’inin Çin veya Asya ticari senetleri tarafından desteklendiği iddialarını reddetti. Bilindiği üzere USDT, piyasa değeri ile en büyük stablecoin’dir. İşte detaylar…

Tether, söylentileri yalanladı

Tether, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu yönde yayılan bazı söylentilerin “tamamen yanlış ve muhtemelen zaten stresli bir piyasadan ek kar elde etmek için daha fazla paniğe neden olacak şekilde yayıldığını” söyledi. Dünyanın en büyük stablecoin’i USDT’nin ihraççısı, kripto para piyasasındaki keskin düşüşe yanıt olarak kripto borç verenin Pazartesi günü hesaptan para çekme işlemlerini dondurmasının ardından Celsius’un pozisyonunun tasfiye edildiğini ekledi.

Solana ve O 5 Altcoin'den Yüklüce Alan Şirket İçin Dev İddia!

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere geçen yıl yapılan bir araştırma, Tether’in teminat olarak Bitcoin (BTC) kullanarak Celsius’a 1 milyar dolar borç verdiğini ortaya çıkardı. Tether ayrıca, Terra Blockchain’indeki en büyük yatırımcılardan biri olan kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a borç verdiğine dair söylentileri de yalanladı. Bir rapora göre, fon şimdi 400 milyon dolarlık tasfiyeye maruz kaldıktan sonra olası bir iflasla karşı karşıya. Ayrıca, her ikisi de düşen kripto fiyatları nedeniyle bir tasfiye tufanı ile karşı karşıya olan, Celsius’a ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a maruz kalmayı reddetti.

USDT’nin rezervlerinin bileşimi, uzun zamandan beri kripto piyasasında, özellikle belirsiz “ticari senet” ile ilgili sorularla ilgili bir endişe alanı olmuştur. Tether, Mart ayı sonu itibariyle mevduatlarının son tasdikinde, geçen yıl Haziran ayında 30.8 milyar dolar olan varlıklarının 20.1 milyar dolarlık ticari senet olduğunu bildirdi. Tether’in baş teknoloji sorumlusu (CTO), Twitter aracılığıyla bu rakamın bu ayın sonuna kadar 8,4 milyar dolara düşeceğini söyledi.

Dev Hedge Fonu, Bu Altcoin Projesini Sattı

Altcoin, Mayıs’ta korkuyu giderdikten sonra sabit kaldı

Mayıs ayındaki bir kripto çöküşü, USDT’nin 2017’den bu yana en zayıf seviyesi olan 0,95 dolara kadar düştüğünü görmüştü. TerraUSD’nin bir haftadan kısa bir süre içinde sıfıra düşmesinin ardından, stablecoin’lere yönelik inceleme arttı. Ancak USDT, UST’den farklıdır. USDT tamamen teminatlandırılmıştır. UST, değişken varlıklar tarafından desteklendi. Bu da depegging ile, yani ABD doları sabitinden ayrılması ile sonuçlandı.

USDT, Tether’in stabilcoin’in iyi durumda olduğunu iddia etmesiyle artan itfalarla da başa çıkabildi. Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Mayıs çöküşünün zirvesi sırasında, firmanın 48 saat içinde 7 milyar dolarlık itfa işlemi gerçekleştirdiğini iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.