Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,161.12
-0.08
ETH
$1,900.58
-0.14
LTC
$95.57
+0.76
DASH
$43.18
+1.48
XMR
$148.97
+1.21
NXT
$0.00
-10.07
ETC
$18.18
+0.22
DOGE
$0.07
+0.44
ZEC
$32.31
+1
BTS
$0.01
+19.18

ICON Nedir? ICX Coin Ne İşe Yarar?

0 43

ICON nedir? ICON (ICX), kripto para birimleri tarafından desteklenen merkeziyetsiz bir ağ ağı kurmayı hedefliyor. Bu makalede ICON nedir, ne sunar, ICX coin nedir? ICX Nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık.

ICON nedir? Ne işe yarar?

ICON, topluluklar olarak da adlandırılan bağımsız blok zincirlerinin etkileşimlerini kolaylaştırmayı amaçlayan bir platformdur. ICON platformunda topluluk, tek bir yönetişim sistemini takip eden bir node’ler ağı olarak tanımlanır. Buna göre kripto para ağları (Bitcoin ve Ethereum gibi), topluluklar olarak kabul edilir. Ancak bankalar, işletmeler, hastaneler, okullar ve hükümetler de bu ekosisteme topluluklar olarak katılmakta.

ICON, bir kripto para birimi tokeni olan ICX aracılığıyla desteklenmektedir. Proje, 2017 yılında Güney Kore merkezli bir kuruluş olan Icon Foundation tarafından kuruldu. Buna göre projenin amacı, finans, güvenlik, sigorta, sağlık, eğitim ve ticaret gibi çeşitli sektörlerden kuruluşların tek bir ağ üzerinde etkileşimde bulunabilmektir. Ayrıca, kullanıcıların işlem yapabileceği bir platformu kolaylaştırmaktır.

ICX coin nedir?

ICX coin ICON’in yerel tokenidir. Kripto para, çok sayıda işlemi gerçekleştirme yeteneği sunar. Halka açık bir blok zincirinde uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiricilerin ilgisini çekebilmektedir. Örnek olarak Icon Foundation, teknolojisinin tıbbi kayıtları güvence altına almak. Ve diğer kullanım durumlarının yanı sıra sigorta endüstrisindeki talep ve ödemeleri hızlandırmak için kullanıldığını söylüyor. Icon’un dikkat ve ortaklıklar yaratmasında bir avantaj haline gelecek. Bununla birlikte, Güney Kore pazarındaki stratejik konumu da ilgi çekici olabilmektedir.

ICON nasıl çalışır?

Icon blok zinciri, hangi node’lerin blok zincirine yeni bloklar ekleyebileceğini belirlemek için yetkilendirilen bir Proof-of-Stake konsensüs algoritması kullanır.

Tron EOS’u

Özellikle Icon’un blok zinciri, beş ana bileşen arasında iş birliğini sağlar.

Bunlar şunladır:

Icon Republic: Ağın yönetim yapısı ve blok zincirinin operasyonları için karar komitesi. Icon Republic, Icon topluluklarından node’lerden oluşur.Token Toplulukları: Tek bir yönetişim sistemi içindeki bir node ağı olan token toplulukları, kendi kurallar ve fikir birliği algoritmalarıyla çalışabilmektedir.Topluluk Temsilcisi (C-Rep): Icon Republic ile iletişim kurmak için güvenilen her topluluktan seçilen node’ler. C-Reps, çalışmaları için ICX alır.Topluluk Node’leri (C-Node’ler: Her topluluk için altyapı görevi görür. Ayrıca, bir topluluğun Blockchain’i yönetmesinden ve sürdürmesinden sorumludur.Yurttaş Node’ler: Oy verme yetkisi yoktur. Ancak bir topluluk içinde, diğer topluluklarla ve Icon Republic ile işlem yapma becerisine sahiptir.

ICON nedir? ICX coin nasıl alınır?

ICON, işlem hacmi geniş birçok kripto para borsasında işlem görüyor. ICX coin şu anda  Binance, OKX, Bybit, MEXC gibi borsalar tarafından listeleniyor. Buna göre Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Hesaplarını eksiksiz bir şekilde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak ICX coin satın alabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.