Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,161.12
-0.08
ETH
$1,900.58
-0.14
LTC
$95.57
+0.76
DASH
$43.18
+1.48
XMR
$148.97
+1.21
NXT
$0.00
-10.07
ETC
$18.18
+0.22
DOGE
$0.07
+0.44
ZEC
$32.31
+1
BTS
$0.01
+19.18

Marlin Nedir? POND Coin Ne İşe Yarar?

0 36

Marlin nedir? Marlin (POND), DeFi ve Web 3.0 için programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür. Bu makalede Marlin nedir, ne sunar, POND coin nedir? Marlin ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık.

Marlin nedir? Ne işe yarar?

Marlin, merkeziyetsiz blok zinciri ağları için yüksek performanslı ağ altyapısı sağlayan bir katman-0 protokolüdür. Marlin, ağ katmanında blok zinciri hızını ve ölçeğini optimize eder. Aynı zamanda merkeziyetsiz uygulamaların performansını Web 2.0 öncüllerinden ayırt edilemez hale getirmeyi amaçlıyor.

POND coin nedir?

POND, Marlin’in yerel yardımcı program tokenidir ve aşağıdaki işlevlere sahiptir:

Yönetişim: POND token sahipleri, hazinedeki fonların kullanımı ve ağ kaynaklarının tahsisine oy verebilmekte.

Teşvik: Aynı zamanda kullanıcılar, Marlin ağında veri gönderip aldıklarında ödül olarak POND tokenleri kazanabilirler.

Staking: Node’lerin, Marlin ağına katılmak için POND tokenleri stake etmesi gerekir.

Marlin, geliştiriciler ve son kullanıcılar için aşağıdakileri içeren bir dizi araç oluşturmuştur:

SDK: Düşük gecikmeli birden çoğa iletişim gerektiren oyun, akış uygulamaları geliştiricileri için tasarlanmıştır.

Cache: API beslemelerinden ve veri depolarından gelen popüler istekleri depolayan merkeziyetsiz bir içerik dağıtım ağı olarak işlev görür.

Gateway: Müşterilerin, tam node’lerin, madencilerin ve doğrulayıcıların düşük gecikmeli bir aktarma ağı aracılığıyla büyük blokları ve işlemleri değiş tokuş etmesine izin verir. Ek olarak Gas Fiyatı Açık Artırmalarında bir avantaj sağlar ve katman-0’da kısa blok süreleriyle blok zincirlerini ölçeklendirir.

Marlin nasıl çalışır?

Proje, DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür. Bununla birlikte Marlin ağındaki Metanodes adı verilen node’ler, geliştiricilerin özelleştirilmiş kaplamaları dağıtmalarını sağlar. Buna göre uç hesaplamaları gerçekleştirmeleri için sanal bir yönlendirici arabirimi sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır. Marlin, blok zinciri aracılığıyla güvence altına alınan uygulamaların Web 2.0’a alışmış kullanıcılar için performans açısından ayırt edilemez olduğu merkeziyetsiz bir web vaadini yerine getirmeyi amaçlıyor.

Marlin nedir? POND coin nasıl alınır?

Marlin, işlem hacmi geniş birçok kripto para borsasında işlem görüyor. POND coin şu anda Binance, BingX, MEXC, KuCoin gibi borsalar tarafından listelenmekte. Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Bununla birlikte hesaplarını eksiksiz bir şekilde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak POND coin satın alabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.