Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,073.44
-2.83
ETH
$1,866.58
-2.18
LTC
$89.52
-2.98
DASH
$41.76
-4.59
XMR
$147.60
-3.64
NXT
$0.00
-2.83
ETC
$17.94
-1.97
DOGE
$0.07
-1.02
ZEC
$32.19
-5.04
BTS
$0.01
-2.08

SHIB, DOGE ve 13 Altcoin Çıkarıldı: Ünlü Borsa Bu 3’ünü Ekledi!

0 47

Kripto para alanında ayı piyasası devam ederken, Crypto.com Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Crypto Earn ödül programından 15 kripto para birimini çıkardığını duyurdu. Bu kripto paraların arasında SHIB, DOGE gibi meme coin’ler de yer alıyor. İşte detaylar…

Crypto.com ödül programından SHIB, DOGE çıkarıldı

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Tezos (XTZ) ve FLOW kaldırılanlar arasında ancak Crypto.com listeye Zilliqa (ZIL), Fantom (FTM) ve NEAR’ı ekledi. Crypto.com ayrıca beş farklı stablecoin için ödül oranlarını değiştiriyor. Bunların arasında İngiliz Sterlini, Avustralya Doları, Kanada Doları ve ABD Doları’na sabitlenmiş dijital varlıklar olan TGBP, TAUD, TCAD, TUSD ve USDP (Paxos USD) yer alıyor. Bitcoin, Ethereum, Polygon, Avalanche ve Solana gibi diğer kripto para birimleri için ödül oranları değişmedi. Şirket, duyurusunda bu belirli tokenların neden kaldırdığını söylemedi. Kaldırılan coin’lerin tamamı ise aşağıdaki şekilde:

XTZMKRSHIBDOGEEOSOMGFLOWKNCICXCOMPBIFIONGGASSTRAXBNT 

Habere verilen tepki karışıktı. Birçok kullanıcı Twitter’da Shiba Inu ve Dogecoin ödüllerinin artık bir seçenek olmamasının “utanç verici” olduğunu söyledi. Diğerleri, dövizlerin faiz oranlarının çok düşük olduğunu ve geleneksel bir bankayla karşılaştırılabilir olduğunu söyledi. Bir kullanıcı, “Herhangi bir parayı kilitlemeye değmez!” ifadelerini kullandı. Popüler meme coin Dogecoin (DOGE), geçen gün yaklaşık yüzde 10 arttı. CoinMarketCap verilerine göre DOGE şu anda 0.077 dolardan işlem görüyor ve onuncu en büyük kripto para birimi. SHIB ise yüzde 5.5’lik bir düşüş ile 0.00001102 dolardan el değiştiriyor.

Kullanıcılar hayal kırıklığına uğradı

Birçoğu haberden dolayı hayal kırıklığına uğrarken, kimi de Crypto.com’un “uzun vadeli sürdürülebilirlik” yolunda olumlu adımlar attığını savundu. Crypto.com’un Crypto Earn değişiklikleri, şirketin “piyasadaki gerileme” nedeniyle personelinin yüzde 5’ini işten çıkardığını açıklamasından sadece iki hafta sonra geldi.   Bu sırada, kripto alanında ayı piyasası anlatıları devam ediyor. Verilere gre çoğu Bitcoin traderı zararda ve zararla BTC’lerini satmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.