Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,575.98
+0.53
ETH
$1,802.01
-0.45
LTC
$90.12
-1.05
DASH
$56.79
-1.61
XMR
$160.42
+1.76
NXT
$0.00
+0.53
ETC
$20.47
-1.16
DOGE
$0.07
-1.3
ZEC
$37.54
+0.05
BTS
$0.01
-1.06

PowerPool Nedir? CVP Coin Ne İşe Yarar?

0 27

PowerPool, Ethereum tabanlı protokollerde yönetişim gücü biriktirmeyi amaçlayan bir protokoldür. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “PowerPool nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

PowerPool Nedir? Ne İşe Yarar?

PowerPool, Ethereum tabanlı protokollerde yönetişim gücü biriktirmeyi amaçlar. Token sahiplerinin yönetim tokenlerini bir araya toplamasına, ödünç vermesine ve ödünç almasına, ayrıca gelir elde etmesine ve protokollerde yönetişim gücü biriktirmesine olanak tanır. Concentrated Voting Power (CVP), PowerPool platformundaki kullanıcıları yönetmek ve teşvik etmek için kullanılan tokendir.

Protokol, PowerAgent otomasyon ağı tarafından desteklenen modüler varlık yönetimi stratejileri üzerine inşa edilen kasalar ve çeşitlendirilmiş tematik endeksler gibi aktif olarak yönetilen yapılandırılmış DeFi ürünleri sunmaktadır. PowerPool DAO’nun misyonu, tüm EVM uyumlu ağlarda dağıtılan sermaye açısından verimli yapılandırılan DeFi ürünleri oluşturmaktır.

PowerPool ve PowerAgent ağı, Ethereum üzerinde çalışmaktadır. Token sahipleri için içsel verimin otomatik olarak toplanmasıyla öncelikle BNB Zincirinde çalışan çeşitlendirilmiş bir DeFi tokenleri sepeti/dizini olan BSCDEFI ile BNB Zincirinde konuşlandırılmaya başlanmıştır.

Bununla birlikte PowerPool protokolü, iki bileşenden oluşur:

Güç Endeksi: Meta-yönetim ve fon yönetimi stratejileri için birleştirilen tokenleri kullanan, topluluk tarafından yönetilen bir Merkeziyetsiz Finans (DeFi) endeksidir. Power Index Pool Token (PIPT), endeksin bir payını temsil eden bir tokendir.Power Oracle: Time-Weighted Average Prices (TWAPs) birincil veri kaynağı olarak Uniswap V2’yi kullanmaktadır. Merkeziyetsiz bir zincirler arası fiyat kehanetidir. Ayrıca Power Oracle, token sahiplerinin CVP’yi stake etmesini sağlar.

CVP Coin Nedir?

CVP, PowerPool DAO ve PowerAgent Network’ün birden çok token kullanım senaryosuna sahip yerel yönetim tokenidir. Tokenin madencilik öncesi veya jeton satışı yoktu. Kullanıcılara likidite madenciliği yoluyla dağıtılmıştır.

Protokol tarafından kazanılan ücretlerin %100’ünü paylaşmak için xCVP olarak bahis yapmanızı sağlar.Endeks ürünleri, DAO Hazine yönetimi, likidite madenciliği ödüllerinin tahsisi vb. gibi çeşitli konularda platform geliştirmeyi etkilemek için DAO yönetişim oylarına katkı sunar.İşlemleri zamanında imzalamak için ve ücretler kazanmak için CVP’yi PowerAgent Ağ Bekçilerine aktarmaktadır. 

Avantajları nelerdir?

Düşük gas ücreti nedeniyle daha adil bir karar alma mekanizması oluşturur.Dolaşımdaki CVP miktarı her yıl %15 oranında artar.Pasif gelir elde tutularak elde edilebilmekte.

Dezavantajları nelerdir?

Geliştiricilerin anonimliği, ilk bakışta kripto yatırımcılarında güvensizlik yaratabilmektedir.Yüksek fiyat değişimlerinden dolayı satın alma noktasında tereddüt oluşturabilmektedir. 

PowerPool Nedir? CVP Coin Nasıl Alınır?

PowerPool çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Bununla birlikte projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. PowerPool’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, MEXC, BingX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.