Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,467.79
+0.75
ETH
$1,831.18
+2.52
LTC
$89.47
+0.45
DASH
$57.11
+2.64
XMR
$155.63
-1.58
NXT
$0.00
-6.44
ETC
$20.57
+1.83
DOGE
$0.08
+1.68
ZEC
$38.20
+3.86
BTS
$0.01
+0.18

Spell Nedir? SPELL Coin Ne İşe Yarar?

0 17

SPELL, Abracadabra.money’in merkeziyetsiz finans girişiminin bir parçasıdır. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Spell nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Spell nedir? Ne işe yarar?

Spell, kullanıcıların sahip oldukları ancak kullanamadıkları sermayeyi kullanmalarına olanak tanıyan, zincirler arası bir stabilcoin ödünç verme protokolüdür. Spell ile, kasalarda stake yapmaktan elde ettiğiniz faiz getiren tokenlar artık Abracadabra’nın USD sabit para birimi Magic Internet Money (MIM) için teminat olarak kullanılabilir ve başka amaçlar için kullanılabilir.

Mayıs 2021’de piyasaya sürülen Abracadabra, şu anda piyasa değerine göre kategorideki en büyük 6. stabilcoin. Bir zincirler arası borç verme protokolü olan Abracadabra, kullanıcıların kasalarda kazandıkları faiz getiren tokenler ile (örneğin xSUSHI, yvUSDT) kullanmalarını sağlar. Magic Internet Money (MIM), Abracadabra’nın faiz getiren tokenlerle desteklenen USD sabitlenen sabit paradır. Kullanıcılar bir borç tahsisi ve faiz oranı elde etmek için faiz getiren varlıklarını teminat olarak yatırılır. Ardından MIM tokenleri borçlunun cüzdanına yatırılır. MIM’e ek olarak, SPELL, Abracadabra’nın staking için yönetişim tokenidir. Token sahipleri, sSPELL almak için tokenlerini stake edebilirler.

SPELL coin nedir?

SPELL, Abracadabra Money’nin yönetişim ve hizmet tokenidir. Governance (staking), Revenue share (staking), Yield farming için kullanılır.

Spell nasıl çalışır?

Abracadabra Money, yatırımcılara borç verme hizmetleri sağlar. Bununla birlikte çoğu protokolden farklı bir teknik kullanır. “İzole borç verme piyasası” olarak adlandırılan teknik, ilk olarak SushiSwap‘a ait bir borç verme platformu olan Kashi ile kullanıldı. Abracadabra, izole kredi kullanarak, faiz getiren tokenleri kullanımından başarıyla faydalanabilmekte. Ek olarak sonunda kullanıcıların Magic Internet Money üretmesine izin verebilmekte. Bu süreçte yer alan birkaç adım vardır:

1. Kullanıcıların Abracadabra’ya teminat yatırması gerekir.

2.  Abracadabra, borçluya faizli bir borç tahsisi tahsis eder.

3. Bundan sonra, MIM tokenleri, borçlunun seçtiği kaldıraç seviyesinde borçlunun cüzdanına yatırılmakta.

4.  Kullanıcılar MIM’lerini istedikleri yere götürürler. USDT ile takas edebilir, çekebilir. Ayrıca yvUSDT ve daha fazla MIM almak için yıl içinde para yatırma işlemini tekrarlayabilirler.

Spell nedir? SPELL coin nasıl alınır?

Token şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Spell’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, Bybit, FTX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.