Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,047.93
-2.02
ETH
$1,797.60
+0.05
LTC
$89.52
-0.89
DASH
$56.08
-1.68
XMR
$155.14
-2.94
NXT
$0.00
-2.02
ETC
$20.34
-0.15
DOGE
$0.07
-1.08
ZEC
$38.14
+2.66
BTS
$0.01
+0.27

Standard Tokenization Protocol Nedir? STPT Coin Ne İşe Yarar?

0 23

Standard Tokenization Protocol, varlıkların tokenleştirilmesi için merkeziyetsiz bir ağdır. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Standard Tokenization Protocol nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Standard Tokenization Protocol nedir? Ne işe yarar?

Standard Tokenization Protocol, kripto paraların tokenleştirilmesi için merkeziyetsiz bir ağdır. Amacı, küresel topluluklar arasında dijital varlıkların keşfedilmesini ve kullanılmasını kolaylaştırmaktır. Standard Tokenization Protocol, token haline getirilmiş varlıkların gerekli tüm düzenlemeleri tanımlayan açık kaynaklı bir standarttır. STP-Standartının üzerine inşa edilen tokenler, herhangi bir yargı veya ihraççıya özel gereksinimle uyumluluğu doğrular. Bunun için protokolün zincir üzerindeki doğrulayıcısını kullanır. Standard Tokenization Protocol, varlıkların yetki alanları arasında tamamen uyumlu olmasını sağlar. Ek olarak herhangi bir blok zinciri platformunda aktarılabilir hale getirilecek şekilde tokenleştirilmesine olanak tanır.

STPT coin nedir?

STPT coin, ağ için ana yardımcı program token olarak çalışır. Firmalar, tokenleştirme özellikleri için ödeme yapmak için bu tokenleri kullanır. STPT’yi ücretler ve diğer hizmetler için de ödeme yapmak için kullanılabilmekte. Token, ERC20 uyumlu bir varlık olarak piyasaya sürüldü. Özellikle STPT, toplam ihraçları 20 milyar token ile sınırlandırılmış sınırlı bir tedarik tokenidir.

Kripto para ayrıca bir ödül tokeni olarak hayati bir rol oynar. Proje, kullanıcı ödüllerini iyileştirmek için sık sık airdroplar, yarışmalar ve ödüller düzenler. Bu strateji, topluluğu heyecanlı ve ilgili tutmaya yardımcı olur.

Standard Tokenization Protocol nasıl çalışır?

Standard Tokenization Protocol, merkeziyetsiz bir ağı, doğrulayıcıları ve standartları birleştirerek çalışır. Protokol, en iyi performans gösteren blok zincirlerle eşit düzeyde işlem hacmiyle ölçeklenebilir olacak şekilde oluşturuldu. Standart Tokenizasyonun piyasaya yeni nesil tokenizasyon özelliklerini nasıl sağlayabileceği aşağıda açıklanmıştır.

Doğrulayıcılar

Doğrulayıcılar, Standart Tokenizasyon ekosisteminin hayati bileşenleri olarak çalışır. Bu node’lere, uyumluluğu doğrulama gibi önemli adımlar atanır. Bu gereklilik, geliştiriciler tarafından belirlenen yargı yetkisi kısıtlamalarını ve diğer sınırlamaları içermekte.

STP Standardı

STP Standardı, ağın bir diğer önemli parçasıdır. Ayrıca, tokenize edilmiş varlıkların sahipliğini doğrulamak gibi görevlerden sorumludur. Sistem, bu varlıkların ne zaman oluşturulduğunu, verildiğini, gönderildiğini ve alındığını izleyemekte. Bu bilgiler, ihraççıya gerçek zamanlı olarak sağlanır. Bu sayede beklenmedik gelişmelere duyarlı bir şekilde tepki vermelerini sağlar.

Standard Tokenization Protocol nedir? STPT coin nasıl alınır?

Standard Tokenization Protocol şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Standard Tokenization Protocol’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, BTCEX, Gate.io, Huobi Global. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.