Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,676.91
+1.12
ETH
$1,806.03
-0.29
LTC
$90.15
-2.02
DASH
$57.04
-1.28
XMR
$159.81
+1.08
NXT
$0.00
+1.12
ETC
$20.45
-1.59
DOGE
$0.08
-0.99
ZEC
$37.57
-0.92
BTS
$0.01
-0.71

DIA Nedir? DIA Coin Ne İşe Yarar?

0 23

DIA nedir? “Merkeziyetsiz Bilgi Varlığı” anlamına gelen DIA, çeşitli Web3 ürünleri sunan, açık kaynaklı bir oracle platformudur. Bu makalede DIA nedir, nasıl çalışır, DIA coin nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

DIA nedir?

DIA, piyasa katılımcılarına güvenilir, zincirler arası veriler sunan bir oracle ağıdır. Kullanıcılar, ağ üzerinden çeşitli verilere erişme, paylaşma ve tedarik etme özelliklerine erişim sağlama avantajına sahiptir. Tüm bu özellikler ağın ortaya çıkış amacına uygundur. 2018 yılında kurulan altcoin; veri sağlayıcıları ve kullanıcılarını aynı çatı altında toplamayı hedefler. Tüm bunları ise açık kaynaklı ve çok zincirli bir biçimde yapmaya çalışır. Genel olarak tanımlayacak olursak platform, birden çok yerden gelen verileri alır. Ardından, bu zincir dışı verilerin çeşitli akıllı sözleşmelerde kullanılabilmesi için köprü görevi görür.

DIA ne sunmaktadır?

Aslında DIA, merkeziyetsiz finans alanındaki veri dünyasının Wikipedia’sı olmayı amaçlıyor. Kurumsal yatırımcılar, DeFi alanında ihtiyaç duydukları bazı verileri bulamıyor. Bu noktada devreye giren proje, özellikle ulaşılması zor verilere erişiyor ve bunları kullanıcılarına sunuyor. Platform, açık kaynaklı ve doğruluğu teyit edilen veri akışlarının akışını sürdürmeleri için kullanıcılarına güveniyor. Buna göre DIA, Oracle’lara veri akışını devam ettirmek için kullanıcılara finansal teşvik modeli aracılığıyla fayda sağlıyor. Ek olarak proje, mevcut oracle tasarımının şeffaf olmadığını öne sürüyor. Bununla birlikte, ölçeklendirilmesinin zor olduğunu ve saldırılara karşı savunmasız olduğuna dikkat çekiyor.

DIA coin nedir? Ne işe yarar?

DIA coin, DIA platformunun yerel kripto para birimidir. Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. Kullanıcılar, DIA coin aracılığıyla veri beslemesi sağlayabiliyor, veri sağlayıcısı olarak gelir elde edebiliyor ve DeFi işlemleri gerçekleştirebiliyor. Herhangi bir zincirden DIA’daki verilere ulaşmak ve onları entegre etmek için DIA coin kullanılıyor. Bununla birlikte token, kullanıcılarına staking özelliği sunuyor. Buna göre DIA sahipleri, tokenlerini akıllı sözleşmelere belirli bir vadeyle kilitliyor. Ardından, vade sonunda ek token ödülleri kazanıyorlar. DIA’nın kullanım durumlarının sonuncusu ise yönetişim. Buna göre DIA coin sahipleri, tokenlerini kullanarak platformun yönetişimine katılabiliyor. Ayrıca, teklif sunabiliyor ve sunulan tekliflerde oy kullanabiliyorlar.

DIA nedir? DIA coin nasıl alınır?

Kripto para, mevcut olarak birçok büyük kripto para borsasında işlem görüyor. Altcoin’i listeleyen borsalar arasında Binance, KuCoin, OKX ve Uniswap öne çıkıyor. DIA projesiyle ilgilenen yatırımcıların, bu borsalardan birine üye olması gerekiyor. Ardından cüzdanlarına DIA coin paritelerine uygun bir varlık yükleyerek, kripto parayı satın alabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.