Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,205.82
+0.51
ETH
$1,795.86
+1.55
LTC
$81.40
+0.8
DASH
$57.50
+1.31
XMR
$153.99
+0.52
NXT
$0.00
+0.51
ETC
$20.50
+3.33
DOGE
$0.08
+3.98
ZEC
$35.70
+2.35
BTS
$0.01
-1.7

Fundstrat Yöneticisi: Bu Coinleri Azaltın! Bitcoin Alın  

0 22

Bir Fundstrat yöneticisi, piyasa kargaşası sırasında portföyünüze yardımcı olmak için 2 kripto yatırım stratejisini paylaşıyor. Ayrıca, bu piyasa döngüsü sırasında portföylerin daha fazlasını Bitcoin (BTC)’ye tahsis etmeyi öneriyor. Bununla birlikte Ethereum ‘Merge’in daha geniş piyasayı nasıl etkileyeceğini açıklıyor.

Yatırımcılar spekülatif varlıklar konusunda ürkek

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere kripto piyasaları, son birkaç ayda dik bir düşüş trendi yaşadı. Endüstrinin toplam piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesinden üçte ikiden fazlasını kaybetti. Fiyat hareketi, piyasa sağlığının tek göstergesi değil. Ancak çoğu zaman tokenler değer kaybetti. Ethereum son üç ayda %62,28 düşerken, Bitcoin %48,96 geriledi. Bu arada, her ikisi de geçen hafta kazançlar elde etti ve %13’ten fazla arttı.

Federal Rezerv’in şahin para politikası ve enflasyon endişeleri, yatırımcıları spekülatif varlıklar konusunda ürkek bıraktı. Bu arada, büyük merkezi kripto borç veren Celsius, kullanıcı para çekme ve transferlerini dondurdu. Bu, önde gelen kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in düşüşünden kaynaklanan diğer bulaşma endişeleriyle birleşiyor. Yatırımcılar şimdi, endüstri deneyimindeki en büyük isimler olarak gelişmekte olan alanın sistemik risklerini değerlendiriyor

Bitcoin

Sean Farrell: Altcoin riskinizi azaltın

Fundstrat Global Advisors bu ay müşterilerine ilettiği bir notta, şu değerlendirmeleri yapıyor:

Bitcoin, yılın ilk yarısında Fed’in sıkılaştırmasıyla tehdit ediliyor. Sıkılaştırma, benzeri görülmemiş enflasyon seviyeleriyle birleştiğinde, çoğu varlık için zorlu bir ilk yarı oldu. Bitcoin, kripto, risk varlıkları, tahviller ve 60/40 portföyü, ilk yarıda atasözü yüzlerine çarptı.

Fundstrat’ın Dijital Varlık Stratejisi Başkan Yardımcısı Sean Farrell, yatırımcılara altcoin riskini azaltmalarını tavsiye ediyor. Piyasa sarsıntısından kaynaklanan en büyük darbelerden bazılar altcoin’leri etkiledi. Maddi olmayan tokenleri basmak ve satın almak için kullanılan popüler bir Katman-1 Blockchain olan Solana, son üç ayda %65,5 düştü. Bir katman-2 projesi olan Polygon ise aynı zaman diliminde %59,84 değer kaybetti.

Fundstrat, portföylerde daha fazla Bitcoin (BTC)’ye tahsisi öneriyor

130 milyon dolarlık kripto varlık yöneticisi Osprey Funds’ın kurucusu Greg King, daha önce Solana ve Avalanche gibi altcoin’lerin performanslarını halka açık teknoloji şirketleriyle karşılaştırmıştı. Örneğin Solana, son aylarda bir dizi ağ kesintisi yaşadı ve bu da token fiyatında düşüşe neden oldu. King’in tahminine göre, altcoin’ler ‘orta-uzun vadeli’ bazda teknoloji hisselerine benzer bir performans gösterecek. King, daha önce “Bunlar yazılım şirketleri ve farklı şekilde organize edilmiş projeler” dedi.

Bitcoin

Yatırımcılar, Fundstrat’ın notuna göre, bu piyasa döngüsü sırasında portföylerinin daha fazlasını Bitcoin (BTC)’ye tahsis etmeyi düşünmek isteyebilirler. Farrell, “Önemli olarak, orta ve uzun vadeli yatırımcıların (1+ yıl) Bitcoin’e daha agresif bir şekilde tahsis etmeyi düşünmelerinin zamanı olduğunu düşünüyoruz,” diyor. Genel olarak kayıplar olsa da Bitcoin ayı piyasasında Ethereum ve diğer altcoin’lerden biraz daha iyi performans gösteriyor.

Bitcoin (BTC)’yi bırakıp biraz da Ethereum ‘The Merge’e bakalım

Yatırımcılar portföy tahsislerini ve gelecekteki yatırım stratejilerini değerlendirirken, bazıları Ethereum Merge’nin performansına odaklanıyor. Eskiden ETH 2.0 olarak adlandırılan Ethereum Merge, Blockchain’i bir Proof of Work’tan (PoW), Proof of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına dönüştürmek için merakla beklenen bir dizi yükseltmeden oluşuyor. Bunun da kullanımı daha ucuz hale getirmesi ve daha hızlı işlem yapılmasını sağlaması mümkün.

Ethereum

Ethereum, merkezi olmayan finansın çoğuna güç sağlıyor. Bu nedenle ağıyla ilgili yaygın şikayetler için potansiyel çözümler, hem ekosistemi için daha fazla benimsemeye hem de alana daha fazla yatırımcı akınına yol açması muhtemel. 6 Temmuz’da, yükseltmenin Sepolia adlı test-net’lerinden biri, PoS geçiş yaptı. Bu test-net’ler, nota göre, esasen The Merge için ‘kıyafet provası’ niteliğinde. Sektördeki geliştiricilerin çoğu bu çabayı başarılı olarak görüyor. Bununla birlikte, Sean Farrell’e göre diğer düşüş piyasası sinyallerini atlatmak için yeterli değil. Farrell, görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Bu görünüşte yükseliş haberlerine rağmen, ana akım bilinçte bu anlatının arkasında şu anda herhangi bir makro trendi yenecek kadar bir kuyruk rüzgarı olduğunu düşünmüyoruz. Ayrıca, temel cüzdan ve işlemle ilgili etkinlik ölçümlerinin gösterdiği gibi, Ethereum ekonomisine katılma konusunda genellikle daha az istek var gibi. İşlem oranı, aktif adresler ve yeni adresler, bu yılın başından beri yalnızca düştü. UST’nin gevşemesi ve 3AC erimesi etrafındaki bir çift kısa ömürlü ani artış dışında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.