Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,047.93
-2.02
ETH
$1,797.60
+0.05
LTC
$89.52
-0.89
DASH
$56.08
-1.68
XMR
$155.14
-2.94
NXT
$0.00
-2.02
ETC
$20.34
-0.15
DOGE
$0.07
-1.08
ZEC
$38.14
+2.66
BTS
$0.01
+0.27

Analist, Yükseliş Beklediği 3 Altcoin’in İsmini Verdi!

0 19

Bitcoin tekrar 20 bin doların üzerinde işlem görüyor. Bu esnada, çoğu altcoin son ayların kayıplarını telafi etmek için yeşilde işlem görüyor. Bu yazıda, uzman bir kripto para analistinin yükseliş beklediği 3 altcoin projesine göz atalım.

Kripto para piyasasına genel bakış

4 Temmuz’la başlayan hafta, çoğu büyük kripto para birimi için güçlü bir zaman dilimi oldu. Toplam kripto piyasa değeri yaklaşık 85 milyar dolar arttı. Bu esnada, Bitcoin son 4 haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı. Ethereum’da yaklaşık %14’lük haftalık kazanç kaydetti. Teknik olarak, kripto para piyasası yeni bir yükseliş patlamasının eşiğinde. Toplam piyasası değeri, Cuma günü 960 milyar dolarlık alanda dirençle karşılaştı. Ancak, son birkaç haftadır yükselen bir üçgen yapısı oluşturmuş gibi görünüyor.

Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) kritik 20.000 dolarlık destek seviyesinin bir an için üzerinde kaldığı için istikrar belirtileri göstermeye başlıyor. Ancak bu sırada, piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) da geçen hafta fiyatını önemli ölçüde artırdı. Buna rağmen yatırımcılar, elindeki ETH’leri satıyor gibi görünüyor. İşte detaylar…

Kripto para piyasasının bu hafta şimdiye kadarki güçlü performansı, başta teknoloji sektörü olmak üzere ABD hisse senetlerindeki gücün ortasında geliyor. Kripto paralar, her iki yatırımın da spekülatif doğası göz önüne alındığında, son aylarda ABD teknoloji hisseleriyle yakın bir ilişki geliştirdi. Peki bu ortamda altcoin piyasasından hangi projeleri takip etmeliyim? Analist Joel Frank bunun için 3 alternatif sunuyor…

Analist bu 3 altcoin projesinde yükseliş bekliyor, işte nedenleri

Internet Computer (ICP)

Internet Computer piyasa değeri açısından ilk 50’de en iyi performans gösteren kripto paralardan biri. ICP/USD şu anda 6.48 dolardan işlem görüyor. Bir noktada Cuma günü neredeyse 7,50 dolara ulaştı. ICP’nin son rallisi, haftalık kazanımlarını yaklaşık %35’e çıkarıyor. Bu nedenle, analiste göre Ağustos 2021’den bu yana en iyi haftalık performansını gösterecek. ICP/USD’nin yükseliş momentumu, 6.50 dolarda kilit bir direnç seviyesinin üzerine çıktığında gerçekten hızlandı.

6.50 dolar, Haziran ayının başından bu yana fiyat hareketini sınırlıyor. Aynı zamanda 50 günlük MA’nın bulunduğu yer. Ancak Haziran ortasından bu yana ICP/USD daha yüksek dipler kaydediyor. Bu da yükselen bir üçgenin oluşmasına neden oluyor. Bu model genellikle, ICP için geçerli olan bir yükseliş kırılmasına yol açar. ICP fiyatı 6,75 dolar ve 7,0 dolar seviyelerinde kilit bir direnç seviyesini de aştığında, bir sonraki direnç alanına 8,0 dolardan daha yüksek bir koşu için kapı açık. Analiste göre daha sonra 9.80 doları test etmesi mümkün

Uniswap (UNI)

Diğer yandan UNI/USD, Cumartesi günü 6.20 dolarla neredeyse iki ayın yeni zirvelerine çıktı. Parite en son sadece Cumartesi günü yaklaşık %7,5 oranında daha yüksek işlem görüyordu. Böylece haftalık kazançlarını yaklaşık %27’ye çıkardı. UNI/USD Mayıs ortasından bu yana geçerli olan 3,50- 6,0 dolar aralığından çıktığı için 6,0 doların üzerindeki son hamle önemli. UNI/USD için bir sonraki ana direnç seviyesi, Nisan ayının sonundaki en düşük seviye olan 6.35 dolar. Parite bu seviyenin üzerine çıkabilirse, analiste göre 8.0 dolar alanını test etme şansı çok yüksek. Mayıs başında dirence dönüşmeden önce 8,0 dolar 2022’nin ilk çeyreğinde önemli bir destek seviyesiydi.

XRP (XRP)

kriptohaberler.net olarak aktardığımız üzere XRP, son 24 saat içinde en düşük performans gösteren oyuncu. Son 24 saat içinde %2’in üzerinde düşüşteydi. Ripple, SEC davasında yaklaşan bir kararla ilgili gerilim arasında son rallide performans göstermedi. SEC, kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi olduğunu iddia ettiği sermayeyi artırmak için XRP ihracı nedeniyle Ripple’a dava açıyor. Belirsizlik şu an için XRP/USD’yi 0,30 dolar diplerinde tutuyor.

Parite en son, haftada %7,5’in biraz altında bir artışla 0,3450 dolar civarında el değiştiriyordu. Cuma günü neredeyse 0,36 dolara kadar çıktı. Ancak, en son ABD istihdam verilerinin ardından ve 21 günlük MA öncesinde satış baskısı, düşüşün tersine döndüğünü gördü.

Son fiyat hareketi, XRP’nin bir flama yapısı içinde konsolide etmeye devam etmesiyle tutarlı. Bu flama Mayıs ortasından beri formasyonda. Olumlu bir Ripple vs SEC davası kararı, daha geniş kripto piyasası için daha fazla yukarı yönlü bir yükselişi tetikleyecek. Bir yükseliş kırılması, analiste göre XRP’nin 0.39 dolar civarında Haziran ayı sonundaki yüksek seviyelerin üzerine hızla yükseldiğini ve 0.40 doların üzerine çıktığını görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.