Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

3 Analist, Çok Önemli Altın Tahminleri Yaptı: İşte Beklentiler!

0 27

Altın vadeli işlemleri, beklenenden daha iyi gelen ABD istihdam verilerinin ardından kısa bir süre geri çekildikten sonra, Cuma günü yükseldi. Ancak, ABD dolarındaki genel güçlenmenin emtia fiyatlarına baskı yapmasıyla art arda dördüncü haftalık kaybını kaydetti. Sarı metal, Pazartesi günü, haftaya da hafif düşüşle başladı. Analistler, piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Altın, ABD dolarındaki güçlenmeden etkilenmeye devam ediyor”

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere kıymetli metal, Cuma günü, dokuz aydan fazla bir sürenin en düşük kapanışını yaptı. Bununla birlikte kapanışa doğru kayıpların sadece küçük bir kısmını telafi etmeyi başardı. SIA Wealth Management baş piyasa stratejisti Colin Cieszynski, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Altın, ABD dolarındaki güçlenmeden etkilenmeye devam ediyor. Bu haftanın büyük bir bölümünde, ABD dolarının gücü, sermayenin off-shore piyasaları terk etmesi ve ABD’de bir sığınak aramasıyla ilgiliydi.

Altın

“Dolar, altın piyasası için büyük bir sürücü olmaya devam edecek”

ABD Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırıyor. Bu ortamda ABD NFP beklentilerin üzerinde geldi. Bu da işgücü piyasasının sağlıklı kaldığını gösterdi ve resesyon korkularını hafifletti. Dolaysıyla Temmuz’daki 75 baz puan için Fed’in elini güçlendirdi.

Colin Cieszynski, altının fiyat hareketinin ABD Hazine getirilerindeki bir ralli tarafından yönlendirildiğini kaydediyor. Analist, önümüzdeki hafta dolardaki hareketin altın piyasası için büyük bir sürücü olmaya devam edebileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu verilere dikkat çekiyor:

Hafta boyunca ABD tüketici ve üretici fiyat enflasyon raporları da dahil olmak üzere, piyasayı hareketlendirebilecek bir dizi önemli enflasyon raporu geliyor.

“Piyasanın enflasyon endişeleriyle, durgunluk endişeleri eşit”

Cuma günü yayınlanan hükümet verilerine göre, ABD Haziran ayında 372.000 yeni iş yarattı. Bu veri beklentilerin üstünde geldi. Kıdemli analist Jim Wyckoff, bir notta, şu hususların altını çiziyor:

Altın, haberler üzerine biraz düştü. Ancak daha da önemlisi ABD Hazine faizleri yükseldi. Bu hafta sonlarında yükselen ABD tahvil faizleri, piyasanın enflasyon endişelerini piyasanın ön brülörlerine yaklaştırdığını ve belki de durgunluk endişeleriyle eşit olduğunu gösteriyor.

Altın

“Altın, diğer yatırım araçlarından daha iyi performans gösterdi”

BullionVault araştırma direktörü Adrian Ash’e göre, şu ana kadar 2022’nin enerji sektörü dışındaki her şeyde traderlar için ‘çirkin’ olduğunu kanıtladı. Analist, bugüne kadar altın fiyatlarının daha da düştüğünü söylüyor ve şu yorumu yapıyor:

Dolar enflasyonla birlikte yükseldi. Fed “tüm kaldıraçlı piyasaların altındaki halıyı çekti. Bu hafta altın kaybetti. Ancak, hâlâ değerli metal, yıl başında şimdiye kadar hisse senetleri, tahviller veya baz metallerden daha iyi performans gösterdi. Kriptoyu zaten boş verin.

Altın

“Bu durumda altının yeni girişler çekmesi muhtemel”

Adrian Ash’e göre, altın borsasında işlem gören fonlardaki hareket, çıkışlar için herhangi bir tür acele anlamına gelmiyor. Buradan hareketle analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Dünya hisse senedi piyasalarındaki düşüş, giderek artan stagflasyonist görünümün öncülüğünde bu yılın ikinci yarısına kadar sürerse, külçe altın yeni girişler çekebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.