Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,575.98
+0.53
ETH
$1,802.01
-0.45
LTC
$90.12
-1.05
DASH
$56.79
-1.61
XMR
$160.42
+1.76
NXT
$0.00
+0.53
ETC
$20.47
-1.16
DOGE
$0.07
-1.3
ZEC
$37.54
+0.05
BTS
$0.01
-1.06

Bu Altcoin’leri Not Edin: Çöküşte Bitcoin’i Solladilar!

0 26

Bitcoin, büyük kripto holder’larının bir dizi tasfiyesiyle karşılaştı. Bu da tokenin toplu olarak boşaltılmasını teşvik etti. Bu yüzden lider kripto, son 30 gün içinde değerinin yaklaşık %30’unu kaybetti. Ancak, bazı altcoin projeleri, son kripto çöküşünde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Bu altcoin projeleri, Bitcoin’den iyi performans gösterdi

Bitcoin’in tasfiyesi, kripto piyasasına yönelik hissi ciddi şekilde etkiledi. Çoğu büyük altcoin projesinin yedekte düşmesine neden oldu. Lider kripto, 2020’nin sonundan bu yana en zayıf seviyesi olan 20.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Ethereum da benzer büyüklükte kayıplar yaşadı ve %31 kaybetti. Ancak en büyük iki tokendeki zayıflık, yatırımcıların bakışlarını diğer altcoin projelerine kaydırmasına neden oldu. Giderek artan sayıda alıcı, yüksek düzeyde fayda sağlayan projelere bağlı kripto para birimlerine akın etti. Bunlar arasında Binance Coin (BNB) ve FTX Token (FTT) gibi değişim tokenleri var. Ayrıca, Polygon (MATIC) gibi büyüyen Blockchain’ler ve UniSwap (UNI) gibi DeFi tokenler de dahi.

Altcoin

Uniswap, son 30 gün içinde en iyi kripto performansını sergiledi

En büyük DeFi borsası olan Uniswap, yönetim tokeni UNI’nin son 30 gün içinde kripto pazarını büyük ölçüde geride bıraktığını gördü. Ayrıca UNI, Bitcoin ve Ethereum’u geçerek %26 artışla 6,06 dolara yükseldi.

Bu kazançların büyük bir kısmı borsadaki artan hacimlerden geldi. DeFi borsasında alım satım, bir dizi merkezi borsanın para çekme işlemlerini askıya alabileceğine dair korkular arasında arttı. Uniswap’ın trade’den kazanılan ücretleri, Haziran ayında Ethereum’un ücretlerini geçerek, artan trade hacimlerine işaret etti.

kriptohaberler.net’dan Celsius ve Voyager gibi kripto kredi sağlayıcılarındaki likidite sıkışıklıklarını takip ediyorsunuz. Bu kripto kredi platformlarının topluluğundan traderların tokenlerini kendi kendilerine saklamaları yönünde artan çağrıları da söz konusu akışı teşvik etti.

BNB ve FTX tokenleri algılanan istikrardan fayda sağlıyor

Bitcoin ve Ethereum’daki büyük kayıplara kıyasla, Binance’in BNB’sindeki ve FTX’in FTT’sindeki kayıplar çok daha sessiz. Bu arada BNB yaklaşık %18 düşerken, FTT son 30 günde %7 değer kaybetti. FTX, zor durumda olna birkaç kripto firmasını kurtarmak için harekete geçti. FTT, bu tekliflerden yararlanarak borsanın istikrarına olan güveni güçlendirdi.

Altcoin

BNB, kripto para borsası Binance’in yatırımcılara kripto kışını atlatmak için yeterli likidite deposuna sahip olduğuna dair güvence vermesinden yararlandı. Tokenleri destekleyen güçlü projelere ek olarak, ikisinin de düzenli geri alım mekanizmaları var. Bu da fiyatlarının uzun vadede desteklenmesini sağlıyor. Kripto analisti TaschaLabs, şunları söylüyor:

Ayrıca, bu tokenlerin, talebi günümüzün çoğu web 3 projesinden daha az döngüsel olan ürünlerde net bir harcama faydasına sahip olmalarına da yardımcı oluyor.

Benzer şekilde Polygon (MATIC), son 30 günde yaklaşık %3,8 düştü. MATIC, de kapsamını hızla genişleten Polygon Blockchain’den fayda sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.