Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

İflasın Eşiğindeki Şirketten, Bu Altcoin’e Yönelik Hamle!

0 24

Kripto kredi platformu Celsius tarafından yapılan çığır açan duyuru nedeniyle, piyasa Haziran ayında tekrar sarsıldı. Şirket, artık kullanıcıların hesap bakiyelerini çekmesine, takas etmesine veya transfer etmesine izin vermeyeceğini duyurdu. Altcoin projesi şimdi Aave’ye 20 milyon USDC ödeyen DeFi kredi protokollerine borçlarını kapatıyor.

Celsius hukuk ekibini değiştirdi: Altcoin projesine yönelik kritik hamle

Kripto kredi platformu Celsius, iflasa çözüm bulmak için Kirkland & Ellis LLP’den yardım istiyor. Geçen hafta, Voyager Digital’e yardım eden aynı firma olan Kirkland & Ellis LLP’den yeniden yapılandırma seçenekleri hakkında tavsiyeler almak üzere avukatlar tuttuğunu duyduk. Wall Street Journal’ın Pazar günkü bir raporuna göre, şirket, daha önce işe alınan hukuk firması Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP’nin yerine iflas başvurusu da dahil olmak üzere seçenekler hakkında tavsiyelerde bulunmak için avukatlar tuttu.

Kirkland & Ellis LLP, özel sermaye, M&A ve diğer kurumsal işlemlerde müvekkillerine hizmet veren hukuk firmasıdır. Hukuk firması ayrıca iflas işlemlerinde Voyager Digital için genel iflas danışmanıydı. Para çekme işlemlerini duraklattıktan günler sonra 5 Temmuz’da New York Güney Bölge Mahkemesi’ne başvurdu.

Celsius, Aave borçlarında 20 milyon dolar ödedi

Celsius’un benzer bir yol izleyebileceğine dair süregelen endişelere rağmen, Aave’ye olan borçlarının bir kısmını kapattı. İflasın eşiğindeki kredi platformu, 20 milyon USD Coin (USDC) ödeyerek borçlarını indirmeye devam etti. En son kredi geri ödemesini Pazar günü Blockchain analitik firması Peckshield paylaştı. Bu tarihte, Peckshield, Celsius cüzdanından Aave Protocol v2’ye 20 milyon USDC transferinin ekran görüntüsünü sağladı.

DeFi izleme platformu Zapper, Celsius’un Aave’ye halen toplam 215 milyon dolar borcu olduğunu gösteriyor. kriptohaberler.net olarak aktardığımız üzere bu borçlar aşağıdaki altcoin miktarlarını içeriyor.

130 milyon dolar USDC.Ren (REN) cinsinden 82.500 dolarCompound protokolüne 85.2 milyon dolar Dai (DAI) borcu.Böylece toplam 215 milyon dolar.

Geçen hafta, Celsius platformu kalan borcunu ödedi. Perşembe günü Maker protokolüne 41.2 milyon dolar borç ödedi. Bu borç ile Wrapped Bitcoin (wBTC) teminatında 500 milyon dolardan fazla serbest kaldı.

Bunlar altcoin projesi için ne anlama geliyor?

Sonuç olarak, borcun ödenmesi, 13 Haziran’da para çekme işlemlerinin durmasından bu yana kripto fonlarına erişemeyen ve şirketin iflas etmesi durumunda fonlarının kaybedilmesinden korkan Celsius’un mudileri için olumluydu. Geçen hafta, kripto avukatı Joni Pirovich, Celsius’un kredi pozisyonunu geri ödemesinin nihayetinde müşterilerine yardımcı olacağını söyledi. Bunun nedeni, müşterilerin para çekme taleplerini karşılamak için kullanacağı sermayeyi serbest bırakması.

Pirovich, Celsius iflas başvurusu yapsa bile, kredi pozisyonunu geri ödemenin ve teminat çekmenin müşterilerinin durumunu iyileştireceğini de sözlerine ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.