Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,365.10
-3.46
ETH
$1,746.99
-3.87
LTC
$92.50
-1.09
DASH
$61.14
-4
XMR
$161.53
+3.17
NXT
$0.00
-3.46
ETC
$20.23
-2.83
DOGE
$0.07
-3.39
ZEC
$35.76
-6.17
BTS
$0.01
-4.13

İşte İzlemeniz Gereken 5 Kuantum Hesaplama Altcoin’i

0 25

Kripto para piyasası, artan düşüş baskısı ile konsolide devam ederken, uzun vadeli yatırımlar için bazı projeler popüler olmaya devam ediyor. Bazı popüler altcoin türleri arasında Tron (TRX), Elrond (EGLDD, Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), vb. gibi çeşitli ekosistemlerdeki Metaverse coin’ler, Web3 token’ler ve dApp token’ler bulunuyor.

Bu altcoin projeleri devrim yaratma potensiyaline sahip

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kripto para birimleri, aracıları ortadan kaldırarak finansta devrim yapma gücüne sahiptir. Kuantum bilgisayarlar ve süper bilgisayarlar, olağanüstü yeteneklerini tasarım sürecine getirerek, ilaçların ve malzemelerin oluşturulma biçiminde devrim yaratma potansiyeline sahiptir. Ancak sorun şu: Kuantum hesaplama, kripto paranın geleceğe hazır olma çabalarından daha hızlı gelişirse, kripto para projelerini destekleyen blockchain muhasebe sistemi, karmaşık saldırılara ve sahte işlemlere açık olabilir.

altcoin

Öte yandan, bazı yeni altcoin projeleri kuantum güvenli ve kuantum dirençli olduklarını iddia ediyor. Bu da bilinen kuantum bilgisayar saldırılarına dayanabilecekleri anlamına geliyor. Bu makalemizde, listemizdeki en potansiyelli 5 kuantum hesaplama altcoin projesini inceleyeceğiz.

Listedeki ilk altcoin: Mochimo (MCM)

Uluslararası bir ekip tarafından geliştirilen ve 25 Haziran 2018’de piyasaya sürülen yepyeni bir kripto para birimi olan Mochimo (MCM), kuantum bilgisayarlardan gelen tehditlere karşı dayanıklıdır. Mochimo, AB tarafından finanse edilen PQCrypto araştırma kuruluşu tarafından onaylanan WOTS+ Kuantum Dirençli Güvenlik ve istediğiniz zaman gizliliği korumak için tek seferlik adresleme özelliğini kullanır. Web sitesine göre Mochimo blockchain’ini, tescilli bir algoritma olan ChainCrunch™ kullanarak TX hızını önemli ölçüde artırırken küçük kalıyor.

altcoin

Merkeziyetsiz ağdaki her düğümde bulunan tarihsel blockhain’in sıkıştırılmış bir bölümünü kullanarak, herkes dakikalar içinde tam çalışan bir düğüm kurabilir. Bilgisayar ağı, yapay zeka, telekomünikasyon, kriptografi ve yazılım mühendisliği alanlarındaki endüstri uzmanları, Mochimo’nun kritik katkı sağlayanlarını oluşturmaktadır.

HyperCash (HC)

Başlangıçta Hcash olarak bilinen HyperCash (HC)’in amacı, çeşitli blockchain’ler arasında değer transferlerini mümkün kılmaktır. DAO yönetimini, kuantum direncini ve sıfır karma kanıtları destekler. Blockchain’ler ve blockchain olmayan ağlar arasında bilgi alışverişini kolaylaştırmak için tasarlanmış, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı, platformlar arası bir altcoin projesidir. Aynı zamanda kuantum dirençli imza teknolojisine sahip son derece güvenli bir ağdır.

HCASH ağı, yanal olarak çalışan ve her biri ekosistem içinde farklı işlevlere hizmet eden iki zincire sahiptir. Bu iki zincir, mevcut blockchain ekosistemindeki ara bağlantı, gizlilik ve güvenlik sorunlarını çözmemize yardımcı olacak birbirine bağlı, çift odaklı, çift token’li, çift zincirli bir ekosistem sağlar. Hcash’in yönetimi, hibrit bir PoW/PoS konsensüs metodolojisine ve blockchain’i/DAG ağına dayanmaktadır.

Nexus (NXS)

Nexus (NXS), ilerlemeci ve etik ilkeler, ileri teknoloji ve ücretsiz ve açık bir temelde bağlantıya evrensel erişim ile karakterize edilen bir toplum yaratma ortak hedefi olan topluluk odaklı bir girişimdir. 23 Eylül 2014’ten bu yana Nexus, bir ICO veya öncül olmadan yalnızca madencilik yoluyla oluşturulmuştur. Nexus, kuantum sonrası imza şemalarını (FALCON) ve “İmza Zincirleri” teknolojisi aracılığıyla otomatikleştirilmiş anahtar yönetimi işlevlerini kullanır. Bu teknoloji, kullanıcıların hesaplarına bir kullanıcı adı, şifre ve PIN bilgisi ile erişmelerine izin vererek önemli yönetim sorunlarını (wallet.dat’lar) ortadan kaldırır.Nexus tarafından geliştirilen bir diğer teknoloji ise;

Yönetişim için merkezi olmayan otonom organizasyon (DAO),Saldırıya dayanıklı bir İşletim Sistemi olan Safenet,Merkeziyetsiz bir uyduMesh network

Yukarıda bahsedilen tüm teknolojiler, çok boyutlu bir zincirleme yapı ile birbirine bağlıdır. Nexus, her insanı dijital kimliklerini geri kazanmaları için teknolojiyle güçlendirmek üzere tasarlanmış uçtan uca merkeziyetsiz bir platformla bu olasılığı hayata geçiriyor.

Quantum Resistant Ledger (QRL)

Quantum Resistant Ledger (QRL), PQ-CRYPTO tarafından önerilen/IETF standartlaştırılmış şifreleme kullanan, tamamen kuantuma dayanıklı bir blockchain ağıdır. QRL, kuantum saldırılarına karşı savunmasız olduğu bildirilen ve diğer birçok blockchain projesinde bulunan ECDSA yerine karma tabanlı bir eXtended Merkle Tree Signature Scheme (XMSS) kullanıyor.

altcoin

Projeye göre, bir dizi uygulama ve kullanıcıların “Quantum Resistant Ledger ağında basitçe blockchain uygulamaları oluşturmasını” sağlayan bir geliştirme ortamı, platformunun güvenliğini artırıyor. Zincir üstü anahtar depolamayı sağlam kısa ömürlü mesajlaşma katmanıyla düğümler arası iletişime birleştirir. Ultra güvenli dijital iletişim için türünün ilk örneği bir kuantum sonrası güvenli mesaj katmanı sağlar. Platform, donanım cüzdanlarıyla entegrasyonlardan mobil uygulamalara kadar son kullanıcı düşünülerek tasarlanmış eksiksiz bir son kullanıcı ürünleri paketine sahiptir.

Listedeki son altcoin: IOTA (MIOTA)

2016 yılında piyasaya sürülen IOTA (MIOTA), dağıtık defterdir. Bununla birlikte, bir blockchain olmadığı için bir blockchain’den önemli ölçüde farklıdır. Bunun yerine, işlemleri onaylamak için patentli teknolojisi olan Tangle adlı bir düğüm sistemi kullanır. Blockchain, madencilik, yani madenciler olmadığı için ücret yoktur. Tıkanıklık kötüleştiğinde, birçok geleneksel ağda maliyetler yükselir, ancak IOTA düşük bir fiyata sınırsız kapasite sunmaya çalışır.

altcoin

Platformun temeli, geleneksel blockchain’lerden çok daha yüksek hızlar sağladığını ve sürekli genişleyen Nesnelerin İnterneti ekosistemi için mükemmel bir ayak izine sahip olduğunu iddia ediyor. IOTA’nın amacı, kendisini IoT cihaz işlemlerini gerçekleştirmek için varsayılan platform olarak kurmaktır. Özetle:

IOTA, verilerin bütünlüğünü ve doğrulanabilirliğini korur.IOTA, insanların dijital yaşamlarında güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olur.IOTA, IoT’yi güvenli veri ve değer alışverişi ile birleştirir.Projenin arkasındaki ekibe göre, dağıtılmış defterleri herkesin dijital kimliklere erişmesini sağlayabilir, gerçek kullanıma dayalı otomobil sigortası poliçelerini sağlayabilir, son teknoloji akıllı şehirlerin kapısını açabilir, sorunsuz uluslararası ticareti kolaylaştırabilir ve malların meşruiyetini sağlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.