Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,545.85
-2.67
ETH
$1,757.44
-3.35
LTC
$93.35
+0.14
DASH
$61.77
-2.7
XMR
$161.83
+0.67
NXT
$0.00
-2.67
ETC
$20.23
-2.88
DOGE
$0.08
-2.63
ZEC
$35.94
-5.72
BTS
$0.01
-2.32

“Daha Fazla Düşüş” Analistler, Önemli Altın Tahminleri Paylaştı!

0 26

Hedge fonları altın piyasasındaki düşüş eğilimini artırdı. Bu doğrultuda, spekülatif pozisyonları nötre yaklaştı. Bu nedenle altın piyasasındaki duygu hızla negatife oldu. Bu arada, JP Morgan traderlarının altın piyasasını manipüle ettiği iddiaları gündemde. Analistler, piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

Phillip Streible: Altın fiyatının düşmesi için fazla yer yok

Ancak bazı analistler, piyasadaki artan düşüş eğiliminin bir teslimiyet hareketine işaret edebileceği ve fiyatların dibe yakın olabileceği konusunda iyimser. Blue Line Vadeli İşlemleri baş piyasa stratejisti Phillip Streible, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Geçen haftaki satış, altından pek çok memnun yatırımcının çekilmesine yardımcı oldu. Çok fazla yağ kesildi ve sadece yağsız long’lar kaldı. Altının düşmesi için fazla yer yok.

Altın

Altının net pozisyonu geriledi

CFTC’nin 5 Temmuz’da sona eren haftaya ait Commitments of Traders raporu, para yöneticilerinin Comex altın vadeli işlemlerinde spekülatif brüt long pozisyonlarını 7.378 sözleşme ile 103.472’ye indirdiğini gösterdi. Aynı zamanda, short pozisyonlar 11.690 sözleşme artarak 86.438’e yükseldi.

Altının net pozisyonu şu anda bir önceki haftaya göre %52’den fazla düşüşle 17.034 kontrat seviyesinde. Ayrıca, altının net pozisyonu üç yılın en düşük seviyesinde. Anket dönemi boyunca, altın fiyatları kritik destek seviyelerinin altına düştü. Sonunda sarı metal, uzun vadeli desteği 1.730 dolarda test etti.

ABD doları, altın için olağanüstü bir ters rüzgar oldu

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere altın fiyatları, anket döneminde %3 düştü. Bu arada beklentiler, Fed’in, bu ayın sonunda faiz oranlarını 75 baz puan daha artırması yönünde. Analistler, altının bundan zarar göreceğini belirtiyor.

Merkez bankasının agresif para politikası duruşu ABD dolarını yükseltti. Başabaş seviyelerini zorluyor. Artık, nominal ve reel getiriler arasındaki fark, daha az. Spesifik olarak, ABD doları 20 yılın en yüksek seviyesinde işlem görüyor. Bu da altın için olağanüstü bir ters rüzgar oldu.

Altın

“Sarı metal daha da aşağı yönlü olmaya devam ediyor”

Bazı analistler altının mevcut ortamda nispeten iyi bir şekilde tutunmaya devam ettiğini söylüyor. Bununla birlikte, diğer analistler daha fazla düşüş ihtimalini göz ardı etmiyorlar. TD Securities analistleri, mevcut durumu şu şekilde yorumluyor:

Covid-19 krizinden bu yana geniş emtia fonlarından en hızlı çıkışların, çeşitli spekülatif gruplardan bir dizi ardışık tasfiyeyi tetikleyebileceğine dair kanıtlar görüyoruz. Altın piyasalarında özel traderlardan kalan aşırı şişirilmiş pozisyonlar göz önüne alındığında, bu özellikle altın fiyatları ile ilgili.

Analistlere göre, pandemi sırasında bu grubun biriktirdiği önemli boyutun, kararlı bir şahin Fed karşısında kayıtsız duruyor. Analistler, bir tasfiye boşluğunda, bu pozisyonların artık savunmasız durumda olduğunu kaydediyor. Bu yüzden analistlere göre, sarı metal daha da aşağı yönlü olmaya devam ediyor.

Altın

JP Morgan traderları altın piyasasını manipüle etmekle suçlanıyor

Jüri üyelerine JP Morgan’ın yıllardır altın ve gümüş piyasalarını soyduğu söylendi. Adalet Bakanlığı’nın dolandırıcılık bölümünden bir savcı olan Lucy Jennings, şu açıklamayı yaptı:

Bu dava Wall Street’in en büyük bankalarından birinde bir suç komplosu hakkında. Kendileri için daha fazla para kazanmak adına hile yapmaya karar verdiler.

sarı metal

Değerli metallerin kıdemli başkanı Michael Nowak, altın traderı Gregg Smith ve hedge fon satışlarında uzmanlaşmış bir yönetici direktör Jeffrey Ruffo da dahil olmak üzere üç eski JPM çalışanı ateş hattında. Savcılık, hepsini, 2008’den 2016’ya kadar fiyat manipülasyonu, elektronik dolandırıcılık, emtia dolandırıcılığı ve sahtekarlık yapmak için komplo kurmakla suçluyor.

Bu, son zamanlardaki tek yüksek profilli vaka değil. BofA’nın Merrill Lynch şirketindeki iki eski değerli metal traderı, geçen yıl Chicago’da bir jüri tarafından sahtecilikten suçlu bulundu. 2020’de iki Deutsche Bank AG traderı mahkum edildi. Eylül 2019’da, JPMorgan yanlış yaptığını kabul etti. ABD’nin hem değerli metaller hem de Hazinelerdeki piyasa manipülasyonu iddialarını çözmek için 920 milyon dolardan fazla ödemeyi kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.