Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,692.85
+0.63
ETH
$1,775.14
+1.41
LTC
$93.56
+1.19
DASH
$59.66
+0.03
XMR
$164.40
+1.78
NXT
$0.00
+0.63
ETC
$20.36
-0.29
DOGE
$0.07
-0.19
ZEC
$36.52
+3.16
BTS
$0.01
-0.35

Binance CEO’su Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Düştü!

0 29

Yakın tarihli bir tweet’te Binance CEO’su Changpeng Zhao, en büyük merkezi olmayan kripto para birimi olan Uniswap hakkındaki uyarısının yanlış bir alarm olduğunu itiraf etti. Ancak Zhao’nun itirafından önce, Uniswap’in UNI altcoin projesinin fiyatı çoktan düşmüştü. İşte detaylar…

Binance CEO’sunun tweet’i altcoin fiyatını düşürdü

Bugün erken saatlerde Zhao, Uniswap V3’te bir bilgisayar korsanının 4.295 Ethereum (kabaca 5.1 milyon dolar) çalmasına izin veren “potansiyel bir istismar” hakkında tweet attı. Bu olumsuz ve endişe veren yorumu, yerel UNI tokenının fiyatında büyük bir düşüşe yol açtı. Bununla birlikte, bir Blockchain güvenliği ve veri analizi şirketi, alarmın yanlış olduğu sonucuna vardı. Bunun, ücret toplama ve likiditeyi çekme açısından normal bir işlem olduğunu açıkladı. Takip eden tweetinde Zhao, Uniswap ekibiyle temasa geçtikten sonra bunun bir kimlik avı saldırısı olduğunu açıkladı.

UNI tokeni, açıklamanın ardından kayıplarının bir kısmını azalttı. Ancak son 24 saat içinde hala yüzde 9’dan fazla düşmüş durumda. Kripto para piyasasının geri kalanından daha düşük performans gösterdi.  UNI, gün içerisinde 6.24 dolardan el değiştirirken 5.36 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında 5.56 dolardan el değiştiriyor.

Neler olmuştu?

Saldırıyı detaylandıran bir Reddit gönderisine göre, saldırgan 73.399 adrese kötü niyetli bir tokenı “airdrop” ile yolladıktan sonra, ERC20 tokenlarını ve ETH’nin üzerindeki bazı NFT’leri çalmayı başardı. Toplam miktarın 7.500 Ethereum (9,1 milyon dolar) olduğu düşünülüyor. Sahte tokenı kontrol etmeleri için tuzağa düşürülen kullanıcılar, kullanıcılardan fonlarını boşaltmak için cüzdanlarını bağlamalarını isteyen bir Uniswap taklitçisine yönlendirildi. Çalınan kripto para şu anda Tornado Cash merkezi olmayan karıştırıcı protokolü yardımıyla aklanıyor.

Uniswap kullanıcıları, son kimlik avı saldırısının ardından herhangi bir şüpheli tokenla etkileşime girmemeleri konusunda uyarıldı. Bu arada Mayıs ayında, merkezi olmayan borsa, kullanıcı ücretlerinde 1 trilyon doları aştı. Uniswap, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlarının otomatik ticaretini kolaylaştırma rolüyle tanınan popüler bir merkezi olmayan ticaret protokolüdür.

Pokeball Nedir? POKE Ne İşe Yarar?

Otomatik piyasa yapıcılara (AMM) bir örnek olan Uniswap, Kasım 2018’de piyasaya sürüldü. Ancak geçtiğimiz yıl DeFi fenomeni ve token ticaretindeki ilgili artış sayesinde önemli ölçüde popülerlik kazandı. Uniswap, geleneksel borsalara kıyasla alım satım verimliliğini artırırken, token ticaretini otomatik ve token sahibi herkese tamamen açık tutmayı amaçlar. Uniswap, likidite sorunlarını otomatik çözümlerle çözerek daha fazla verimlilik yaratır. Merkezi olmayan borsaları rahatsız eden sorunlardan kaçınır. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere Eylül 2020’de Uniswap, kendi yönetişim tokenı UNI’yi oluşturup protokolün eski kullanıcılarına vermişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.