Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,692.85
+0.63
ETH
$1,775.14
+1.41
LTC
$93.56
+1.19
DASH
$59.66
+0.03
XMR
$164.40
+1.78
NXT
$0.00
+0.63
ETC
$20.36
-0.29
DOGE
$0.07
-0.19
ZEC
$36.52
+3.16
BTS
$0.01
-0.35

Uzman İsim Uyardı: Bu Altcoin’e Yatırım Yapmayın!

0 27

Önemli bir yazar ve gazeteci olan Matt Taibbi, bir altcoin projesine yatırım yapmaya karşı sert bir makale yazdı. ABD dolarına sabitli USDC’nin arkasındaki Circle’ın rezerv fonlarının tek karşı tarafı olduğuna işaret eden Taibbi, Circle’ın rezerv fonunun, coin sahiplerine değil şirkete ait olduğunu açıkladı. Taibbi, iflas durumunda müşterilerin “genel teminatsız alacaklılar” olarak muamele göreceğini açıkladı. Bu nedenle Circle’ın Coinbase ile aynı tür piyasa enkazına neden olabileceğine inanıyor. İşte detaylar…

Altcoin ve stablecoin USDC’nin sahipleri ne kadar korunuyor?

Taibbi, USDC kayıt beyanında bazı önemli kırmızı bayrakları vurguluyor. Kayıt beyannamelerindeki bir alıntı, hisselerin yalnızca Circle Internet Financial tarafından satın alınabileceğini söylüyor. Taibbi, böyle bir maddenin son derece olağandışı olduğunu düşünmekte. Bunun, USDC sahipleri için kötü sonuçlara yol açabileceğine inanıyor. Söz konusu maddeye göre, Circle, fonun tek karşı tarafı haline geliyor. Yani, sonuç olarak, tüm yedek fonlar onlara ait olur.

Taibbi, iflası çevreleyen sorunların tüm kripto para piyasasının karşı karşıya olduğu en büyük ikilem olduğuna inanıyor. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere fonlar ve kredi platformları 3AC, Voyager ve Celsius; son zamanlarda iflas ile gündeme geliyor. Yani, yaşanan olaylar göz önüne alındığında, USDC sahiplerinin iflas riski taşıyıp taşımadığı çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Circle’a göre, müşterileri ülkenin para aktarım yasaları tarafından korunmaktadır. Ancak Taibbi, Circle’ın yalnızca lisanslamanın gerekli olduğu eyaletlerde düzenlendiğine dikkat çekiyor. Ayrıca, her eyalet kripto para etkinliğini para aktarımı olarak görmüyor. Circle ayrıca rezervlerinin tüm pozisyonlarını ve her bir pozisyonda ne kadar değer depolandığını açıklamadı.

Bu Metaverse Coin Projesi Pik Yaptı

Circle’ın iflas riski var mı?

Circle’ın ödeme gücü hakkında endişe verici iddialar var. Birçoğu, getiri faiz oranlarının 12 aylık bir dönem için yüzde 10.75’ten sadece yüzde 0.5’e nasıl düştüğünü merak ediyor. Birçoğuna göre Circle’ın geleneksel sabit faizli getirilere göre üstün getiri sağladığı iddiası artık doğru değil. Örneğin 3 yıllık ABD Hazine Bonosu’nun sağladığı faiz oranı şu anda yüzde 3,14’te.

Yakın zamanda, Circle CEO’su Jeremy Allaire, Circle getirisinin düzenlenmiş ve aşırı teminatlandırılmış olduğunu belirtmişti. Yani, hiçbir sorunu olmadığını belirterek endişelere yanıt verdi. Ayrıca Circle’ın finansal olarak şimdiye kadarki en güçlü konumda olduğunu da teyit etti. Ancak Circle’ın rezervlerinin tüm konumlarını ve her konumda ne kadar değer depoladığını açıklamadığını söylemekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.