Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,692.85
+0.63
ETH
$1,775.14
+1.41
LTC
$93.56
+1.19
DASH
$59.66
+0.03
XMR
$164.40
+1.78
NXT
$0.00
+0.63
ETC
$20.36
-0.29
DOGE
$0.07
-0.19
ZEC
$36.52
+3.16
BTS
$0.01
-0.35

Ünlü Milyarderin Desteklediği Bu 5 Altcoin’de Çöktü!

0 18

Ünlü milyardan Mike Novogratz’ın desteklediği altcoin projelerinden bazıları Terra ve Celsius gibi fiyaskoları içeriyor. Galaxy Digital CEO’su geçen yıl LUNA 100 dolara ulaşırsa dövmesini yaptıracağını söylemişti. Sözünde duran kripto fenomenin desteklediği tüm altcoin’lerin çökmesi dikkat çekiyor.

Mike Novogratz’ın Terra (LUNA), Celsius ve diğer başarısız altcoin projelerinin dövmeleri var

Son zamanlarda sızdırılan plaj fotoğrafları, Mike Novogratz’ın başarısız projelerini sergiledi. Görünüşe göre Terra (LUNA) projesiyle birlikteNovogratz’ın vücudunun her yerinde başarısız projelerin dövmeleri var. CTC, Bitconnect, zor durumdaki Celsius, BabyDogeDiamond ve BologneseToken gibi az bilinen örnekler bu projeler arasında. Bu arada Novogratz, bu yılın başında koluna yaptırdığı LUNA dövmesini paylaşmıştı. Bu dövme LUNA’nın 100 dolara ulaşması şerefine geldi.

Mike Novogratz’in avukatı fotoğraflara cevap verdi

5 Ocak’ta Novogratz, LUNA’dan ilham alan dövmesini takipçlerine sergiledi. Şu anda çöken Terra ekosistemine verdiği desteğin tutkulu bir beyanı olarak görseli ölümsüzleştirdi. Mayıs ayındaki UST çöküşü ardından, Terra’nın da patlamasıyla Mike Novogratz kuşkusuz yıkıma uğradı. Takipçilerine özellikle, LUNA dövmesinin “girişim yatırımının alçakgönüllülük gerektirdiğini sürekli bir hatırlatma” olarak hizmet edeceğini söyledi. Bu arada, sızan plaj fotoğraflarına yanıt olarak, avukatı tarafından yayınlanan resmi açıklamada, şunlar yer aldı:

Bay Novogratz genel olarak kripto para projelerinin destekçisidir. Kendi üzerine boyanmış hiçbir boş projeden sorumlu değildir.

Celsius patlaması

Celsius platformu geçen ay, “aşırı piyasa koşullarını” öne sürerek para çekme işlemlerini duraklattığını duyurdu. Projenin destekçilerinden Mike Novogratz, bu başarısızlık hakkında 7 Temmuz’da şu ifadelere yer verdi:

Örneğin Celsius’a bakın. Kimse ne kadar kaldıraçları olduğunu bilmiyordu. Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, dolandırıcılık suçlamaları ve kovuşturmalarının olacağını düşünüyorum. Bu davaların bazılarında büyük suistimaller olacak.

Mike Novogratz özellikle, 1990’ların sonlarında patlayan yüksek kaldıraçlı bir hedge fonu olan kripto ve Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi arasında paralellikler çizerken Terra’nın yanı sıra Celsius projesine atıfta bulunuyor. CNBC’nin aktardığına göre Novogratz, Celsius’un geçen ay para çekme işlemlerini durdurmasının ardından, “bu, sistemde çok fazla hasara neden oluyor. Bu, kaldıracın kaldırılmasının hızlanmasına neden oluyor” dedi.

Raporlara göre Celsius, aşırı borçları nedeniyle ilgili artan endişelerin ardından, Temmuz ayında Dai’deki (DAI) 142.8 milyon dolar değerindeki ödenmemiş borcunun önemli bir kısmını Maker (MKR) protokolüne ödedi. Böylece platformun geçerli iflas söylentileri karşısında tam bir çöküşü önlemek için her türlü çabayı gösterdiğini gösteriyor. kriptohaberler.net olarak Celsius’dan son haberleri bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.