Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,372.12
-0.23
ETH
$1,828.79
+1.86
LTC
$89.85
+0.32
DASH
$57.09
+1.22
XMR
$156.88
-1.33
NXT
$0.00
-7.35
ETC
$20.51
+0.49
DOGE
$0.08
+1.11
ZEC
$38.44
+3.25
BTS
$0.01
-1.05

3 Kritik Metrik Belirledi: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Ne Geliyor?

0 32

Bitcoin (BTC) ve altcoin yatırımcıları Haziran ayındaki kadar korku hissetmiyorlar ancak bazı ölçümler piyasanın hala destek seviyelerinde olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ve altcoin piyasalarında neler yaşanıyor?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu, son 28 gün boyunca 840 milyar ila 980 milyar dolarlık bölgede yüzde 17 aralığında dalgalandı. Son piyasa satış katalizörlerini çevreleyen aşırı belirsizlikler ve Three Arrows Capital etrafındaki tartışmalar göz önüne alındığında, fiyat hareketi nispeten sıkı. 4-11 Temmuz tarihleri ​​arasında Bitcoin (BTC) mütevazı bir yüzde 1.8’lik kazanç sağlarken, Ethereum (ETH) fiyatı sabit kaldı. Daha da önemlisi, toplam kripto piyasası sadece üç ayda yüzde 50 düştü. Bu da yatırımcıların 840 milyar dolarlık desteğinin altına düşen alçalan üçgen oluşumu için daha yüksek oranlar verdiği anlamına geliyor.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), düzenleyici gözetim eksikliğinin algoritmik stabilcoin’lerin son düşüşüne eklendiği sonucuna varan bir rapor yayınladıktan sonra, düzenleme belirsizlikleri yatırımcı duyarlılığını düşürmeye devam ediyor. Sonuç olarak, ECB, stabilcoin’lerin Avrupa ülkelerinin finansal sistemlerindeki potansiyel etkisini kontrol altına almak için denetleyici ve düzenleyici önlemler tavsiye etti. 5 Temmuz’da İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) finansal istikrardan sorumlu başkan yardımcısı Jon Cunliffe, kripto para ekosistemi risklerinin üstesinden gelmek için bir dizi düzenleme önerdi. Cunliffe, yatırımcıları geri dönüşü olmayan kayıplardan korumak için geleneksel finansa benzer bir düzenleyici çerçeve çağrısında bulundu.

Birkaç Altcoin toparlandı ve duyarlılık biraz iyileşti

Veriye dayalı bir duyarlılık göstergesi olan Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre Haziran ayı sonundaki düşüş hissi dağıldı. Gösterge, 19 Haziran’da 6/100 ile rekor bir düşük seviyeye ulaştı ancak yatırımcıların piyasa döngüsünün dip noktasında güven inşa etmeye başlamasıyla birlikte, 11 Temmuz’da 22/100’e yükseldi. Toplam piyasa değeri yüzde 2 artmasına rağmen, birkaç altcoin’in yüzde13 veya daha fazla arttığına dikkat edin. Aave (AAVE), borç verme protokolü, topluluğun merkeziyetsiz özerk organizasyonuna tabi bir teklif olan algoritmik bir stabilcoin başlatma planlarını duyurduğundan yüzde 20 kazandı. Polygon (MATIC), daha önce Terra (LUNA) ve şimdi ise Terra Classic (LUNC) olarak adlandırılan ekosistemde yürütülen projelerin Polygon’a taşınmaya başlamasından sonra yüzde 18’lik bir ralli yaptı.

altcoin

OKX Tether (USDT) primi, Çin merkezli eşler arası işlemler ile resmi ABD doları para birimi arasındaki farkı ölçer. Aşırı kripto para perakende talebi, göstergeyi gerçeğe uygun değerin yüzde 100’ünün üzerine çıkarıyor. Öte yandan, düşüş piyasaları muhtemelen Tether’in (USDT) piyasa teklifini doldurarak yüzde 4 veya daha yüksek bir indirime neden oluyor. Tether, 4 Temmuz’dan bu yana Asya eşler arası pazarlarda yüzde 1 veya daha yüksek bir indirimle işlem görüyor.

Vadeli işlem piyasaları

Heyecan eksikliğinin stabilcoin akışıyla sınırlı olup olmadığını doğrulamak için vadeli işlem piyasalarını analiz etmek gerekiyor. Ters takas olarak da bilinen kalıcı sözleşmeler, genellikle her sekiz saatte bir ücretlendirilen gömülü bir orana sahiptir. Borsalar, kur riski dengesizliklerini önlemek için bu ücreti kullanır. Pozitif fonlama oranı, uzun vadelilerin (alıcıların) daha fazla kaldıraç talep ettiğini gösterir. Bununla birlikte, tam tersi durum, kısa devreler (satıcılar) ek kaldıraç gerektirdiğinde ortaya çıkar ve fonlama oranının negatife dönmesine neden olur.

bitcoin

Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) karışık fonlama oranları gösterdiğinden, kalıcı sözleşmeler nötr bir hissi yansıttı. Bazı borsalar biraz negatif (düşüş) bir fonlama oranı sundu, ancak bu cezalandırıcı olmaktan uzak. Tek istisna, Polkadot’un (DOT) haftalık üzde 0.35’lik negatif oranıydı (ayda yüzde 1,5’e eşit), ancak bu özellikle çoğu tüccar için endişe verici değil. Asya merkezli perakende piyasalarından alım iştahının olmaması ve kaldıraçlı vadeli işlem talebinin olmaması göz önüne alındığında, yatırımcılar piyasanın 840 milyar dolarlık toplam piyasa değeri destek seviyesinin tutacağına dair bahis konusunda rahat olmadığı sonucuna varabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.